Po slibném začátku přišel kolaps.

Kolínské „áčko“ se poprvé představilo domácím fanouškům v zápase s Českým Brodem. Jednalo se o první zápas nové sezony (první kolo s Rakovníkem bylo odloženo). Domácí tým si před sezonou vytyčil jednoznačný cíl, umístit se nejhůře v polovině tabulky, tzn. 5-6. místo. Abychom tento cíl začali naplňovat, chtěli jsme s Českým Brodem alespoň v jednom zápase uspět.

Kolín – Č. Brod 2:3

Sestava: Tomíšek (C), Blažek, Gojný, Nutil, Havlíček, Vejdělek, Havel (libero)

Náhradníci: Bartoš, Kopecký, Strnad

Trenér: Míra Šotola

Vstup do utkání se nám povedl, chybovali jsme minimálně a drželi jsme se soupeřem krok. Byl to naopak Č. Brod, který v prostřední části setu začal chybovat a usnadnil nám cestu k vítězství v prvním dějství 25:19. Druhý set byl podobný prvnímu. Z dobrého příjmu jsme si vytvářeli pěkné útočné kombinace, na které soupeř nedokázal zareagovat. K tomu se přidala úspěšná obrana a my druhou sadu ovládli jednoznačně 25:15. I ve třetím setu jsme předváděli pěkný volejbal. Za stavu 23:19 pro Kolín, jsme však předvedli sérii útočných chyb. Soupeř stav dorovnal a na domácí tým padla nervozita. Nepomohlo ani střídání, koncovku jsme nezvládli a prohráli 23:25. Frustrace ze ztráty třetí sady se promítla do čtvrtého dějství. Kolín celou dobu dotahoval ztrátu a zaslouženě prohrál 16:25. Do tie-breaku domácí vyměnili nahrávače, na hřiště nastoupil Marek Strnad. Hra se zlepšila, ale stále to nebyl výkon z prvních dvou setů. V koncovce jsme si vytvořili dva matchbally, opět jsme však selhali v útoku. Soupeř naši nabídku neodmítl, zvítězil 14:16 a celkově 2:3 na sety

Kolín – Č. Brod 0:3

Sestava: Tomíšek (C), Blažek, Kopecký, Nutil, Havlíček, Vejdělek, Havel (libero)

Náhradníci: Bartoš, Gojný, Strnad

Do druhého zápasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Začali jsme však vlažně, velkého množství chyb se dopouštěli i starší a zkušenější hráči. Brzy přišlo první střídání, za M. Tomíška nastoupil Dan Bartoš. Nevedl si špatně, přesto soupeřův náskok vesele narůstal. Především našimi vlastními chybami jsme pomohli hostům k vítězství 14:25. Druhá sada nebyla o moc lepší. Ve všech herních činnostech jsme se za hosty zaostávali. S přibývající nervozitou přicházely i hrubky taktického rázu. Akcie našeho týmu držel nad vodou jen smečař Blažek, který dokázal „složit“ i těžké míče. Bohužel nikdo jiný ho svým výkonem nepodpořil, a proto jsme druhý set prohráli 21:25. Třetí dějství bylo podobné tomu předchozímu. Opět prohra 21:25 a celkově 0:3 na sety.

Získaný bod z utkání s Českým Brodem je vzhledem k vytyčeným cílům ztrátou. Nejvíce mrzí první utkání, kde jsme sahali po třech a následně po dvou bodech za výhru v tiebreaku. Druhý zápas byl z naší strany lidově řečeno „odfláknutý“. Bohužel, stejně jako na začátku loňské sezony, i letos se potýkáme s nedostatkem morálky a týmového ducha.