Z Hradce do Nového Jičína mezi 16 nejlepších v ČR

20.04.2015 08:22

Mladší žáci ve stopách starších aneb i mladší jedou na republiku!

V neděli 12. dubna odehráli v Hradci Králové mladší žáci, jako vítězové Krajského přeboru, kvalifikaci o postup na závěrečný turnaj Mistroství republiky. Za Kolín se zúčastnili tito borci: Šimon Kubrycht, Marek Tichý, Vojta Novotný, Kryštof Vaňous, Denis Kadečka, Honza Hauf, Michal Adámek, Petr Šotola, Ruda Stieber, Vojta Soukup, Kuba Hoang Trung, Martin Patočka) Na kluky čekalo 5 soupeřů (Česká Třebová, ČZU Praha, Svitavy, Hradec Králové a Jihlava). Jistý postup zaručovala první 3 místa v šestičlenné tabulce. Na hřišti kluci bojovali jako o život, totéž se dá říct o celé lavičce a fanoušcích v hledišti. Ne vždy však všechno vycházelo. Např. první set se Svitavami se už po nepodařeném začátku (stav 0:7) nepodařilo vyhrát a skončil 25:27 v neprospěch Kolína. Druhý set těsně vyhrál Kolín 25:23, o vítězi rozhodoval 3. zkrácený set, ten vyhrál Kolín. Toto je zároveň ukázka vyrovnanosti soubojů, které kluci sváděli se soupeři. Jo, to byly nervy.

Kluci vyhráli i další dva zápasy, s Hradcem 2:1 a s Jihlavou 2:0. Vypadalo to, že postup by neměl uniknout. Jenže pak přišly dva zápasy (Č. Třebová a ČZÚ), které kluci prohráli opět po vyrovnaném boji 2:0 a do konečného umístění v tabulce se počítaly body. Bohužel na 3. místo i přes 3 vyhrané zápasy z 5-ti to nestačilo a Kolín se dostal na 4. místo tabulky. Zklamání všech však vystřídala veliká radost. Kolín se stal nejlepším týmem na čtvrtém místě z 5-ti kvalifikačních skupin, čímž se stal 16. postupujícím týmem.

Nezbývá než pogratulovat všem klukům a trenérům!