Tak nám to začíná: první zápasy nové sezóny jsou tady

04.09.2023 17:17

Áčko starších žákyň vyhrálo skupinu první kvalifikace krajského přeboru

První volejbalový křest této sezony mají za sebou starší žákyně A. V domácím prostředí „na béčku“

odehrály první kvalifikační kolo krajského přeboru Středočeského kraje. Soupeřkami ve skupině byly

Kolín B, Kutná Hora, Pečky a Kunice.

Hned v úvodu proběhl „sestrovražedný“ boj s kolínským béčkem. Do zápasu jsme nasadili naši mladší,

ne ještě tolik volejbalově zkušenou sestavu, která ale na kolínské béčko měla stačit. Znamenalo to, že

jsme mimo jiné hrály na dvě nahrávačky. Holky svůj úkol splnily a se skóre 25:19 a 25:15 slavily první

vítězství 2:0. V druhém zápase už nás čekal těžší soupeř, a to Kutná Hora. Zde již od počátku

nastoupila nejzkušenější základní šestka, které jsou věkem stále žákyně, ale v oddíle budou hrát

především kadetskou a některé i juniorskou soutěž. Naše hra s jednou nahrávačkou, univerzálkou,

liberem už vypadala podstatně lépe. Holky i na antuce zvládaly s větším či menším úspěchem skákané

podání. Zápas skončil jednoznačně pro nás 2:0 (25:12, 25:11). Pak přišly na řadu stabilně silné a

výborné Pečky, na které jsme nasadili opět nejzkušenější sestavu. Ale už to nebyla legrace, soupeř

hrál kvalitně a my měly spoustu nevynucených chyb, zejména na podání. Výsledkem byla ztráta setu

21:25. V druhém setu se podání naštěstí už začalo dařit, dobrá byla i hra v poli, díky čemuž se nám

dařilo i s úspěchem útočit. Druhý set už jsme si vzít nenechali a stejně tak i tiebreak, který byl pak už

jednoznačně náš, zase díky skvělým sériím podání. Cenné vítězství nad Pečkami 2:1. Na závěr nás

čekaly Kunice, složené z drobných mladých děvčat. Mělo to být hladké vítězství. Do sestavy se tak

vrátily zase i naše mladší děvčata z áčka. Jak už to ale tak bývá se slabším soupeřem, naše

soustředěnost šla do háje a i přesto, že jsme vedli 24:20, jsme set dokázali prohrát 24:26. Do

druhého setu se tak raději vrátila naše první nahrávačka a hra na hřišti už zase vypadala adekvátně.

Holky spolu víc komunikovaly, podporovaly se a byly zpátky ve hře. Druhý set už si nenechaly vzít a

tiebreak už byl plně v jejich režii. Umolousané vítězství 2:1 (24:26. 25:18, 15:4) nám vzalo zbytečně

bod a jen tak tak jsme se udrželi v čele tabulky s deseti body, které měly i Pečky. Vítězství ve skupině

1. kvalifikace ale nakonec patřilo právem nám. Do druhé části kvalifikace, která se odehraje 17. září,

tak budeme nasazeni z prvního místa a měli by nás čekat hratelní soupeři. V té už se ale budeme

muset obejít bez Nikoly Knížákové, která nastoupí za juniorky a do budoucna i bez kadetek Elišky

Morové, Viky Krausové a Anežky Králové. Ty dnes výrazně pomohly vybojovat první místo, ale hlavní

sezona žákyň čeká především na jejich mladší kolegyně.

Sestava: Krausová, Doušová E., Pácalová, Králová (K), Morová (L), Knížáková, Nezavdalová, Váchová,

Pojerová, Mikšíková, Skořepová.

Trenér Dan

Tým „B“ otevřel svou letošní sezónu zápasem proti týmu „A“. Již páteční trénink předpověděl, že by se mohlo jednat o vyrovnaný zápas a půjde o to, kdo se s tlakem začátku sezóny popere lépe. Oba týmy předvedly, že mají chuť hrát, avšak větší herní zkušenost Áčka nakonec rozhodla o naší prohře.

Do druhého zápasu proti Kunicím nastoupily holky s nasazením a bojovnou náladou. Díky kvalitnímu a jistému servisu obou nasazených nahravaček (Gojná a Ježková) jsme soupeřky nechaly na 13 bodech a urvaly si první bod v sezóně do tabulky. Druhý set jsme nepodávaly jako v tom prvním a nechaly jsme si soupeřky utéct, nicméně tiebreak byl v naší režii. Mohly jsme slavit první vítězství v sezóně.

Třetí zápas proti Kutné Hoře jsme z počátku podcenily a nechaly si je příjmem utéct minimálně o šest bodů, proto jsme ve druhém setu musely více zatlačit servisem, Kutná Hora měla stejný problém jako my - nepřijímaly, proto jsme druhý set ovládly a připsaly si další bod. Tiebreak si vybojovaly soupeřky.

Poslední zápas proti Pečkám byl v prvním setu velmi vyrovnaný, avšak nás holky svými zkušenostmi nakonec uzalívaly a my zároveň přestaly tlačit útokem. Druhý set už jsme byly unavené, prostřídaly jsme téměř celý tým a i když jsme se ke konci snažily ještě nějaké body získat, nestačilo to a poslední zápas prvního kola jsme nechaly soupeřkám.

I když se nám bodově příliš nedařilo, výkony všech nominovaných hraček jsme hodnotily pozitivně Víme na čem pracovat na trénincích, abychom v dalších zápasech předvedly ještě lepší výkony.

Sestava: Gojná V., Ježková, Janstová, Horáčková N., Zvolenská A., Čáslavová, Teplá, Heroutová, Antošová, Winklerová, Pořízová, Trnková, Burešová

Trenérka Verča

ŽÁKYNĚ U16 „B“

Muži B dvakrát vítězně

Posíleni o mladou krev nastoupilo mužské béčko k prvním dvojutkání krajského přeboru 2. třídy. A úspěšně: soupeře z Církvice přehrálo bez většínch problémů poměrem setů 3:1 a 3:0. To znamená plný počet bodů do tabulky. Příští utkání sehraje tým v Benátkách nad Jizerou.