Starší žáci v Nymburce aneb postup na republiku

13.04.2015 08:29

Dne 28.3. jsme se zúčastnili posledního turnaje krajského přeboru starších žáků v Nymburce. Přijela tato družstva: Příbram, Odolena Voda, Nymburk a Kolín.  Před turnajem ještě nebylo rozhodnuto o 1.-3. místě, takže i nám šlo o postup na mistrovství České republiky.

V prvním zápase se Kolínské družstvo střetlo s místním Nymburkem. Hoši nastoupili do pole a věřili, že místní porazí. Protihráč byl silný na síti, ale očekávali jsme větší chuť se bít. Naše bloky byly tam, kde bylo třeba. Tím kluci vydřeli v prvním setu výhru 20:25. V tom následujícím ukázal Nymburk, jak agresivně umí hrát do diagonály. Blokaři se snažili tomu zamezit. Druhý set jsme těsně prohráli 25:23, čímž nám Nymburk vzal možnost být první v tabulce. Zápas rozhodla až třetí sada, kterou Kolínské družstvo vyhrálo.

 

Michal Adámek

 

Po prvním zápasu s Nymburkem, na nás už čekala Odolena voda.

Začali jsme opatrným podáním, které protivníkům nedělalo velké problémy. Což vůbec nevadilo, protože jsme to doháněli u sítě. Perfektní smeče i bloky Kolína dělali Odolce velké potíže. A tak i Odolená voda s námi ztratila dva body.

Konečně tu byl poslední zápas, ve kterém jsme se měli utkat s Příbramí.

Na klucích už bylo vidět, že toho mají dost, ale do zápasu šli s odhodláním vyhrát. Podání Příbrami vypadalo dost profesionálně, samá skákaná podání, ale Kolín se toho nezalekl a nastolil perfektní příjem. Spoustu smečovaných bodů zajistil Kolínu Dan Bartoš, Šimon Kubrycht, Michal Hovorka, Tomáš Hauser a Lukáš Patočka. Na síti perfektně blokoval Jirka Fafejta a Marek Tichý, který také nahrával krásné balóny. I lavičce je potřeba poděkovat. Povzbudivě fandil Vojta Novotný, Denis Kadečka, Michal Adámek a Kryštof Vaňous. No a s tímto nasazením hráčů jak v poli, tak na lavičce bylo jasné, že Příbram nemá šanci vyhrát. Ztratila s námi dva body, jako všechny ostatní týmy toho dne. Tímto Kolín získal druhé místo a postupuje na republiku.

 

Kryštof Vaňous