První vítězství mužů v 1. lize!

09.10.2023 21:06
1.liga muži
Ke druhému domácímu zápasu jsme nastoupili v pátek v hale Borky  proti týmu VK Brno. Věkové složení soupeře bylo hodně podobné tomu našemu, bylo tedy pravděpodobné, že důležitý pro vývoj utkání bude začátek, protože psychika v takto mladých týmech hraje velkou roli.
Náš výkon oproti poslednímu domácímu utkání byl od začátku výrazně seběvědomější. V jistotě herního projevu jsme naplno využili domácí prostředí. Základem úspěchu byl servis o výborná obrana, zejména na síti. Postupem času se ukázalo, že náš výkon, jistota na přihrávce, v útoku roste, naopak soupeř pod naším tlakem občas vyrobí chybu. Dovolím si tvrdit, že až na krátký úsek v koncovce třetího setu, kdy jsme se zbytečně zalekli prvního vítězství v 1. lize mužů jsme byli lepším týmem. Za výhru chválím celý tým, jedná se o kolektivní sport. Přesto je potřeba vyzdvihnout Marka Tichého, výborný výkon na příjmu a zejména na útoku. Marek je komplexní hráč, jeho jediná slabší činnost je zatím servis. A ještě jeden individuální výkon v utkání vyčníval, Séva Khorolenko soupeře drtil svoji jedovatou plachtou a i na síti svým blokařským uměním dostával hráče soupeře často do úzkých.
Sestava: Kuba Hoang, Ruda Stieber, Petr Šotola, Séva Khorolenko, Marek Tichý, Martin Červinka, Šimon Kubrycht, střídali Ríša Čermák, Tomáš David, Jan Hauf, Adam Janů, Denis Kadečka
Závěrem bych chtěl poděkovat, že si technické zázemí vyzkoušeli Martin Tomsa (hudba) a Gábina Škapová (moderování). Víme tak, že jsme schopni nejen zajistit skvělou diváckou podporu, ale i vše ostatní.
 
Další zápas nás čekal hned v sobotu. Tentokrát na půdě soupeře, utkali jsme se s týmem Holubic, který je stejně jako naše družstvo nováčkem první ligy. Nováčkem v soutěži sice je, ale v kádru má na rozdíl od nás samé ostřílené borce se zkušenostmi v extralize. Hvězdou týmu je univerzál Kolář, dlouholetá opora Fatry Zlín. První dva sety nebyly z naší strany moc povedené. Do zápasu jsme z mého pohledu vstoupili vlažně, bojácně, čekali jsme, co bude hrát soupeř. A to nás určitě stálo lepší výsledek. Holubice hráli velmi rychlou hru z obou kůlů, měli výborně přihráno díky našemu slabému podání. Musel jsem ve druhém setu o time-outech zvýšit hlas. Evidentně to zabralo, od třetího setu jsme výrazně zlepšili podání, soupeř začal mít problémy s příjmem podání a rázem jsme byli Holubicím minimálně vyrovnaným soupeřem. Z mého pohledu jsme odehráli  kvalitní utkání, naše hra má velmi slušné parametry, mezihra, organizace obrany, taktika na nahrávce, moje pocity jsou velmi pozitivní. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout výkon Kuby Hoanga, jeho výkon už nebyl daleko od toho, co od něj jako od kapitána a režiséra hry očekávám. Samozřejmě zatím platíme nováčkovskou daň, kluci musí sami přijít na to, že na vítězství nestačí pouze dobré úseky hry, že musíme předvést stabilní výkon od úplného začátku do konce. To se projevilo i v koncovce čtvrtého setu, myslím, že v tu dobu už jsme byli lepším týmem, naprosto nás však zradil útok, velká škoda. Není však proč věšet hlavu, útok je ve volejbale ta jednodušší činnost, věřím ve zlepšení. Naopak ve složitějších činnostech, na příjmu podání a v obraně na sítě jsme v této soutěži naprosto konkurenceschopní a to mi jako trenérovi dělá velkou radost.
Sestava jako v domácím utkání.
Komín
 
Holky U20 v druhé lize opět bodovaly. V neděli jsme doma hostili v hale Stap tým Bedřichov Jihlava. V prvním zápase jsme dva sety nehráli, nefungovali nám nohy, což vedlo k jasným prohrám. Ve třetím setu jsme se zvedli a zaslouženě set vyhráli. Ve čtvrtém setu došel zápas do stavu 20:20, v tu chvíli jsme zapoměli na příjem a útok. Z toho plynoucí prohra 3:1. Do druhého zápasu jsme bohužel vkročili se stejným skóre, ale předvedená hra tomu nenasvědčovala. Holky se rvaly o každý míč. Avšak prohráváme opět 2:0. Věřili jsme, že se zápas otočí v náš prospěch a to se také stalo. Dva velmi povedené sety vedly k vyrovnání na 2:2. Tiebreak jsme si pohlídali především díky velmi dobré útočné hře. Celkově tedy 3:2, cenné vítěztví okořeněno kvalitním volejbalem a diváckou kulisou. Sestava: Nečasová, Krausová, Stieberová, Russová, Knižáková, Richterová, Sukduláková, Málková, Mullerová, Jarešová, Kantorová, Morová
 
Žákyně U16 odehrály další kolo KP. Áčko hostilo soupeřky na domácí půdě v Kolíně. Béčko odjelo bojovat do Čelákovic.
Áčko v prvním zápase nastoupilo proti Říčanům. Oslabeno o spoustu hráček a posíleno o novou tvář se nám první set vybojovat nepovedlo. Druhý už byl lepší, trochu jsme proměnily sestavu a začaly hrát hru nám podobnou, která přinesla ovoce, tedy první bod dneška. Tiebreak se nám nepovedl a výhru si připsaly soupeřky.
Druhý zápas proti Příbrami "B" jsme vzdaly v podstatě rovnou. Kazily jsme hodně servis, hra v poli byla nepozorná a chuť hrát se nenávratně ztratila pro oba sety.
Třetí zápas proti Mladé Boleslavi byl bojem od začátku do konce. První set jsme těsně zvládly urvat pro sebe, ve druhém setu jsme chybovaly víc než soupeřky, které hrály dost podobně, ale v poli jim šla hra o něco líp a servis kazily o něco míň. Rozhodl tiebreak, který byl dramatický od začátku až do konce. Soupeřky, i když až téměř do samého konce vedly o pár bodů, překvapil servis naší staronové hračky Elly, která svým servisem otočila stav do pozitivního závěru pro nás, a my jsme druhým matchballem tibreak úspěšně ukončily za stavu 17:15.
Chyb bylo spoustu a my máme na čem pracovat.
 
Sestava: Doušová E., Pácalová, Pojerová, Mommers, Králová, Bílková, Váchová, Nezavdalová, Kubíčková
 
Tým B hrál v neděli v Čelákovicích. První zápas s Kutnou Horou nám utekl v prvním setu, druhý se byl již vyrovnaný a těsně jsme prohrály. V druhém zápase s Kunicemi se nám vyloženě nedařilo a oba sety byly plné zbytečných chyb a zmatku. Poslední zápas s Čelákovicemi jsme prohrály v tiebreaku a síly byly hodně vyrovnané, bohužel nás zradil příjem. Pochvalu maji hračky (Anička, Terka, Eva) za velkou bojovnost, kdy šlo v některých chvílích doslova o život a nebály se pádu. Celkově však ostatním hráčkám chyběla bojovnost a radost ze hry, což mělo na celkový výsledek velký vliv.
 
Sestava: Horáčková N., Janstová, Ježková, Trnková, Pořízová, Zvolenská E., Zvolenská A., Čáslavová, Teplá, Burešová
 
Trenérky Verča a Domča
 
Kolínské ženy nastoupily v neděli proti týmu Malibu Mladá Boleslav. První zápas odehrála základní šestka s výsledkem 3:1.  Do druhého zápasu nastoupila druhá šestka, ve které byly i mladé posily z kolínských U22. I přes pozdější prostřídání a přes usilovný boj z toho byla prohra 1:3. Soupeř nás udolal především velmi dobrou hrou v poli. Z naší strany rozhodl dobrý příjem a úspěšné bloky v prvním zápase, na což se nám v druhém již nepodařilo navázat. Věříme, že se souhra týmu bude stale zlepšovat a mladé hráčky se stanou oporou týmu.

1.liga mužů

Ke druhému domácímu zápasu jsme nastoupili v pátek v hale Borky  proti týmu VK Brno. Věkové složení soupeře bylo hodně podobné tomu našemu, bylo tedy pravděpodobné, že důležitý pro vývoj utkání bude začátek, protože psychika v takto mladých týmech hraje velkou roli.

Náš výkon oproti poslednímu domácímu utkání byl od začátku výrazně seběvědomější. V jistotě herního projevu jsme naplno využili domácí prostředí. Základem úspěchu byl servis o výborná obrana, zejména na síti. Postupem času se ukázalo, že náš výkon, jistota na přihrávce, v útoku roste, naopak soupeř pod naším tlakem občas vyrobí chybu. Dovolím si tvrdit, že až na krátký úsek v koncovce třetího setu, kdy jsme se zbytečně zalekli prvního vítězství v 1. lize mužů jsme byli lepším týmem. Za výhru chválím celý tým, jedná se o kolektivní sport. Přesto je potřeba vyzdvihnout Marka Tichého, výborný výkon na příjmu a zejména na útoku. Marek je komplexní hráč, jeho jediná slabší činnost je zatím servis. A ještě jeden individuální výkon v utkání vyčníval, Séva Khorolenko soupeře drtil svoji jedovatou plachtou a i na síti svým blokařským uměním dostával hráče soupeře často do úzkých.

Sestava: Kuba Hoang, Ruda Stieber, Petr Šotola, Séva Khorolenko, Marek Tichý, Martin Červinka, Šimon Kubrycht, střídali Ríša Čermák, Tomáš David, Jan Hauf, Adam Janů, Denis Kadečka

Závěrem bych chtěl poděkovat, že si technické zázemí vyzkoušeli Martin Tomsa (hudba) a Gábina Škapová (moderování). Víme tak, že jsme schopni nejen zajistit skvělou diváckou podporu, ale i vše ostatní.

 

Další zápas nás čekal hned v sobotu. Tentokrát na půdě soupeře, utkali jsme se s týmem Holubic, který je stejně jako naše družstvo nováčkem první ligy. Nováčkem v soutěži sice je, ale v kádru má na rozdíl od nás samé ostřílené borce se zkušenostmi v extralize. Hvězdou týmu je univerzál Kolář, dlouholetá opora Fatry Zlín. 

První dva sety nebyly z naší strany moc povedené. Do zápasu jsme z mého pohledu vstoupili vlažně, bojácně, čekali jsme, co bude hrát soupeř. A to nás určitě stálo lepší výsledek. Holubice hráli velmi rychlou hru z obou kůlů, měli výborně přihráno díky našemu slabému podání. Musel jsem ve druhém setu o time-outech zvýšit hlas. Evidentně to zabralo, od třetího setu jsme výrazně zlepšili podání, soupeř začal mít problémy s příjmem podání a rázem jsme byli Holubicím minimálně vyrovnaným soupeřem. Z mého pohledu jsme odehráli  kvalitní utkání, naše hra má velmi slušné parametry, mezihra, organizace obrany, taktika na nahrávce, moje pocity jsou velmi pozitivní. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout výkon Kuby Hoanga, jeho výkon už nebyl daleko od toho, co od něj jako od kapitána a režiséra hry očekávám. 

Samozřejmě zatím platíme nováčkovskou daň, kluci musí sami přijít na to, že na vítězství nestačí pouze dobré úseky hry, že musíme předvést stabilní výkon od úplného začátku do konce. To se projevilo i v koncovce čtvrtého setu, myslím, že v tu dobu už jsme byli lepším týmem, naprosto nás však zradil útok, velká škoda. Není však proč věšet hlavu, útok je ve volejbale ta jednodušší činnost, věřím ve zlepšení. Naopak ve složitějších činnostech, na příjmu podání a v obraně na sítě jsme v této soutěži naprosto konkurenceschopní a to mi jako trenérovi dělá velkou radost.

Sestava jako v domácím utkání.

Komín

 

Druhá liga dívek U20

Holky U20 v druhé lize opět bodovaly. V neděli jsme doma hostili v hale Stap tým Bedřichov Jihlava. V prvním zápase jsme dva sety nehráli, nefungovali nám nohy, což vedlo k jasným prohrám. Ve třetím setu jsme se zvedli a zaslouženě set vyhráli. Ve čtvrtém setu došel zápas do stavu 20:20, v tu chvíli jsme zapoměli na příjem a útok. Z toho plynoucí prohra 3:1. Do druhého zápasu jsme bohužel vkročili se stejným skóre, ale předvedená hra tomu nenasvědčovala. Holky se rvaly o každý míč. Avšak prohráváme opět 2:0. Věřili jsme, že se zápas otočí v náš prospěch a to se také stalo. Dva velmi povedené sety vedly k vyrovnání na 2:2. Tiebreak jsme si pohlídali především díky velmi dobré útočné hře. Celkově tedy 3:2, cenné vítěztví okořeněno kvalitním volejbalem a diváckou kulisou. Sestava: Nečasová, Krausová, Stieberová, Russová, Knižáková, Richterová, Sukduláková, Málková, Mullerová, Jarešová, Kantorová, Morová

 

Krajský přebor dívek U16

Žákyně U16 odehrály další kolo krajského přebořru. Áčko hostilo soupeřky na domácí půdě v Kolíně. Béčko odjelo bojovat do Čelákovic.

Áčko v prvním zápase nastoupilo proti Říčanům. Oslabeno o spoustu hráček a posíleno o novou tvář se nám první set vybojovat nepovedlo. Druhý už byl lepší, trochu jsme proměnily sestavu a začaly hrát hru nám podobnou, která přinesla ovoce, tedy první bod dneška. Tiebreak se nám nepovedl a výhru si připsaly soupeřky.

Druhý zápas proti Příbrami "B" jsme vzdaly v podstatě rovnou. Kazily jsme hodně servis, hra v poli byla nepozorná a chuť hrát se nenávratně ztratila pro oba sety.

Třetí zápas proti Mladé Boleslavi byl bojem od začátku do konce. První set jsme těsně zvládly urvat pro sebe, ve druhém setu jsme chybovaly víc než soupeřky, které hrály dost podobně, ale v poli jim šla hra o něco líp a servis kazily o něco míň. Rozhodl tiebreak, který byl dramatický od začátku až do konce. Soupeřky, i když až téměř do samého konce vedly o pár bodů, překvapil servis naší staronové hračky Elly, která svým servisem otočila stav do pozitivního závěru pro nás, a my jsme druhým matchballem tibreak úspěšně ukončily za stavu 17:15.

Chyb bylo spoustu a my máme na čem pracovat.

Sestava: Doušová E., Pácalová, Pojerová, Mommers, Králová, Bílková, Váchová, Nezavdalová, Kubíčková

 

Tým B hrál v neděli v Čelákovicích. První zápas s Kutnou Horou nám utekl v prvním setu, druhý se byl již vyrovnaný a těsně jsme prohrály. V druhém zápase s Kunicemi se nám vyloženě nedařilo a oba sety byly plné zbytečných chyb a zmatku. Poslední zápas s Čelákovicemi jsme prohrály v tiebreaku a síly byly hodně vyrovnané, bohužel nás zradil příjem. Pochvalu maji hračky (Anička, Terka, Eva) za velkou bojovnost, kdy šlo v některých chvílích doslova o život a nebály se pádu. Celkově však ostatním hráčkám chyběla bojovnost a radost ze hry, což mělo na celkový výsledek velký vliv.

Sestava: Horáčková N., Janstová, Ježková, Trnková, Pořízová, Zvolenská E., Zvolenská A., Čáslavová, Teplá, Burešová

Trenérky Verča a Domča

 

Krajský přebor 1. třídy žen

Kolínské ženy nastoupily v neděli proti týmu Malibu Mladá Boleslav. První zápas odehrála základní šestka s výsledkem 3:1.  Do druhého zápasu nastoupila druhá šestka, ve které byly i mladé posily z kolínských U22. I přes pozdější prostřídání a přes usilovný boj z toho byla prohra 1:3. Soupeř nás udolal především velmi dobrou hrou v poli. Z naší strany rozhodl dobrý příjem a úspěšné bloky v prvním zápase, na což se nám v druhém již nepodařilo navázat. Věříme, že se souhra týmu bude stale zlepšovat a mladé hráčky se stanou oporou týmu.