Pondělní bagrovačka: o prvním místě v lize a zapomenutých teniskách

05.12.2022 17:56
Druholigové muže čekal sobotu silný soupeř: nastoupili jsme nastoupili na domácí palubovce proti týmu Pragy. Loňský vítěz soutěže byl pro nás motivací, chtěli jsme si vyšlápnout na obhájce titulu. Celý tým byl motivovaný vyhrát. Odrazilo se to na výsledku. Bohužel první zápas došel do tiebreaku, kde více štěstí měl soupeř - prohráli jsme. Druhý zápas měl podobný scénář. Tentokrát jsme ale vyhráli 3:2, což nás posunulo na první místo neúplné tabulky 2. ligy!!!

Sestava: Hoang, Tichý, Stieber, Červinka, Kubát, Nohra, Šotola, Hauf.

Dan V.

V sobotu ráno jsme vyrazili vlakem na druhé kolo extraligy mužů U20 do Ostravy. Naším prvním soupeřem byl tým z Velkého Meziříčí. Utrpěli jsme porážku 0:3. Náš výkon nejvíce srážely, stejně jako i po zbytek víkendu, naše vlastní chyby. Odpoledne jsme sehráli zápas s domácím ostravským týmem. Po dvou prohraných setech jsme se dokázali vzepřít a zvítězit ve třetím setu v těsné koncovce 26:24. V dalším setu jsme ale opět nedokázali udržet krok se soupeřem a odnesli si druhou porážku.

V neděli jsme hráli hned první ranní zápas, tentokrát s týmem ze Svitav. Do tohoto zápasu jsme šli s velkými nadějemi získat první body víkendu. V prvních dvou setech jsme nicméně nadělali mnoho vlastních chyb a pro nás tedy nedopadly vítězně. Ve třetím setu jsme předvedli disciplinovanější hru, díky níž jsme set vyhráli. Čtvrtý set jsme však opět nezvládli a zápas tak skončil 1:3. V posledním zápase proti Proseku Praha jsme neměli co ztratit, a tak jsme vyzkoušeli lehčí změny v taktice. Zpočátku jsme dokázali soupeře zaskočit a s přehledem jsme získali první set. Další tři sety však byly selháním z naší strany a poslední zápas víkendu jsme prohráli, také 1:3. Celkově si tak z Ostravy odvážíme čtyři porážky.

Sestava: Vojta Vondráček, Miky Vlach, Matouš Zeman, Rafa, Ječmen, Honza Kubáč, Matěj Stoupa, Seva

Trenér Komín

Autor článku Matěj

V neděli holky U14 odehrály další kolo krajského přeboru. Tentokráte vyrazily do Kutné Hory.

Áčko čekaly tři zápasy. Trochu s trémou, neboť jsme „vyšperkovaly“ herní systém o přebíhání i v zadní řadě a o hru s liberem. Tréma byla zbytečná, protože holky to zvládly skvěle. První zápas byl proti Nymburským bombám. K bombám to mělo daleko na obou stranách, ale děvčata se tahala o každý míč a prohry byly v koncovkách – výsledek 0:2. Druhý zápas proti Pečkám byl pro mne trochu zklamáním, neboť holky vůbec nepředvedly to, co v zápase prvním.  Jednoznačná prohra 0:2. Ale třetí zápas vše napravil a my slavily vítězství 2:0 nad Kutnou Horou. Bylo to napínavé, též se rozhodovalo v koncovkách, ale tentokrát jsme byly my ty šťastnější.

Béčko hrálo pouze dva zápasy proti Pečkám a Nymburským bombám. Oba prohrály 0:2. Ale bojují statečně a leckdy se zadaří i herní situace.

Velké díky patří rodičům za jejich fandění a pomoc s dopravou!

Lucka

Třetí kolo Českého poháru U16 chlapců druhé výkonnostní osmičky se konalo opět v Hradci Králové. Naše výchozí situace se nejevila vůbec dobře. Pět borců ulehlo, z toho 3 blokaři, a tak jsme vyrazili jen v 8. A jak už to bývá, vše se proti nám spiklo. V noci na sobotu nasněžilo, po dojezdu chyběly jedny tenisky, že by chyba maminky při balení...a jediného střídajícího šíleně rozbolela hlava. A teď s tím hrajte dva dny.

První zápas proti domácímu HK jsme sice prohráli 0:2, ale i v tomto složení to nevypadalo zle. Na poháru není lehkých soupeřů, museli jsme bojovat dál. A hned druhý zápas proti Rychnovu n/K byl jednoznačně v naší režii. Smetli jsme je 2:0. Poté jsme nestačili na Odolku, hrála rychlý kombinační volejbal a dobře podávala. Třetí zápas tedy prohra 0:2. A vlnky pokračují. ČB "B" jsme porazili 2:0 a já jen chválila. Opravdu dobře zvládnutý zápas. Sobotní bilance 6 bodů. Bohužel bolest hlavy  Matyáše D. položila, a tak si ho rodiče odvezli. Odehrál dva kvalitní zápasy.

V neděli po dobré snídani a očekávaném příjezdu blokaře Filipa Metzla jsme zvládli vyhrát nad Českou Třebovou 2:0. Kluci zápas vůbec nepodcenili, a tak soupeř uhrál jen minimum bodů. Jako druzí si na nás v neděli vylámali zuby Lvi Praha. Byl to jednoznačně nejkrásnější zápas plný zvratů a hlavně kvalitního volejbalu na obou stranách. Oceňuji výkon celého družstva a děkujeme Filipovi, že přijel pomoci. Bez blokařů se s takovými soupeři hraje obtížně. Tyhle zápasy nás posouvají dál fyzicky a především psychicky (ovšem mě ničí nervy a hlasivky). Kamarádství šlo tedy stranou, Lvy jsme zkrotili 2:1. K poslednímu zápasů jsme nastoupili proti Chocni. Bylo to po dvouhodinové pauze a bez Filipa, tak jsem měla trochu obavy, aby nepřišel nějaký průšvih. A co myslíte? Nepřišel průšvih, ale výhra 2:0 v klidu a bez zbytečných chyb. Nedělní bilance 8 bodů, celkem 14 a konečné 3.místo ve druhé osmičce. Tímto výkonem jsme si zajistili účast na Českého poháru i na jaře, kdy se spojí Čechy s Moravou. Začínáme v lednu. Moje hodnocení:

Kluci skutečně potvrzují zlepšující se formu, předvedli výbornou hru i přes velkou marodku družstva. Ukazují, že jsou bojovníci a umí se už koncentrovat na výkon a udržet ho víc jak jeden set.

Celý turnaj zase odehrálo sedm kluků bez střídání, ovšem důvodem byla obrovská marodka. Jsem na ně opravdu pyšná.

Sestava: Pošík J., Honzíček D., Boček M., Doubrava M.(v sobotu odjel),  Morávek J., Malimánek P., Vašák J. a libero Novotný M. a v neděli přijel Metzl  F.

Děkuji Radkovi Honzíčkovi a Zdeňkovi Novotnému za odvoz, vzornou společenskou reprezentaci klubu a pomoc s kaučováním a fanděním. Obětavým rodičům, kteří musí tu přivézt boty nebo syna, popřípadě odvézt maroda domů. Bez vás by to nešlo.

Díky.

Gábina

V neděli “béčko” kadetek vyjelo na krajský přebor do Čerčan. Začínaly jsme 9 hodin ráno a to pro naše holky nebyla ideální hodina. Prvním soupeřem byli domácí Čerčany. Ze začátku to vypadlo na snadné vítězství, ale opak byl pravdou. Holky byly rozespalé, nesoustředěné a velmi často chybovaly, jak na podání tak v poli. Proto zapas prohráváme 3:0.

Druhý zápas proti Kunicim, které naše "áčko" porazilo 3:1, byl úplně něco jiného. Holky nastoupily do zápasu s chuti a odhodláním vyhrát. Holky předvedly velmi dobrý výkon, přestaly chybovat na podání i v poli, a mohly jsme vidět par pěkných útoků. I když zápas nakonec prohrály v tiebreaku 3:2, mají velkou pochvalu.

Áčko pak sehrálo zápas domácími Čerčany, nenechalo se rozhodit, nespadlo na úroveň soupeře a předvedlo kvalitní výkon.

Sestava A: Málková, Nollová, Stiebrová, Kantorová, Knižáková, Nečasová, Bílková

Sestava B: Zemanová, Handlířová, Mullerová, Ulcová, Synková, Doušová, Morová, Mikšovská

V neděli holky odehrály další kolo krajského přeboru. Tentokráte vyrazily do Kutné Hory.