Pondělní bagrovačka: Slavné vítězství kadetů v extralize. A mnoho dalšího - čtěte

22.10.2018 20:40

Extraligoví kadeti hráli o víkendu o to, jestli postoupí do vyšší, druhé výkonnostní skupiny. Soupeři ve skupině jim byly Svitavy, Prosek Praha, VK Ostrava, Lvi Praha. První utkání se Svitavami se vyznačovalo trochu nervozitou, ale kvalita na naší straně, psychicky důležité první vítězství v sezóně. Druhé sobotní utkání nám postavilo do cesty jednoho z favoritů celé soutěže, VK Ostravu, v sestavě se třemi reprezentanty stříbrných medailistů z ME kadetů. Při rozcvičce byl patrná obava některých našich hráčů z fyzicky vyspělého soupeře, který nás při rozsmečovávání jasně předčil razancí úderů. Takhle to viděl trenér Komín: „Po prvním hvizdu rozhodčího se na hřišti odehrálo něco, co se mi v bude v myšlenkach ještě dlouho vybavovat. Z kluků po prvních odehraných výměnách spadl respekt a zkráceně řečeno jsme fantastickým výkonem na hranici našich možností soupeře přejeli 3:0.“

Druhý den po obědě zápas proti Proseku, tam jsme si věřili, s malým zadrhelem ve třetím setu skoro povinná výhra 3:1. V tu chvíli jsme bez porážky vedli neúplnou tabulku. Ale čekal nás soupeř z nejtěžších a největší favorit na celkové vítězství extraligy, celek Lvi Praha (bývalá ČZU). Opět soupeř s věkovou i fyzickou převahou. Výkon opět na hranici našich možností, tentokrát prohra 3:1, přestože jsme měli setbol na 2:2. S jednou porážkou v turnaji třetí příčka, o pověstný vlásek, jeden set. Přesto však splněny cíl, postup do druhé výkonnostní skupiny. „Nutno podotknout, že jsme zřejmě jediný tým v soutěži, který má v základní sestavě pouze vlastní odchovance. Jako trenéra mě nejvíc potěšilo, že kluci dokáží v zápasech prodat co v nich a jako bonus přidat srdíčko a bojovnost. Jsem přesvědčený, že základním kamenem vyborne hry tohohle týmu je téměř stoprocentní tréninková docházka a ochota na tréninku pracovat,“ pravil trenér Komín.

Zakladní sestava celý víkend stejná: Kuba, Šotek, Vojta Novotný, Mara Tichý, Denis Kadecka, Ruda Stieber, na liberu Simon Kubrycht. Střídali Haufino, Michal Russ, Pepa Vodička

Pokračujeme v tradici a zápas juniorek v krajském přeboru nám popsala jedna z hráček:„V neděli 21.10. jsme jely na krajský přebor do Příbrami. První zápas jsme kontumačně vyhrály. Jedné z protihráček se nepodařilo dobře dopadnout při podaní, nikdo na střídání nebyl a zápas musel být ukončen. Chceme naší soupeřce popřát co nejrychlejší uzdravení!! Soupeřky se prostřídaly a druhý zápas už tedy hrály bez libera. První set jsme v koncovce vyhrály. Druhý set nám přestalo fungovat podaní, ale u soupeřů tomu bylo naopak. V dalších dvou setech to vypadlo podobně, takže došlo na tiebreak. Tiebreak jsme hrály vyrovnaně než přišla na podání jedna z hraček soupeřů, kterou jsme nemohly přijmout. Druhý zápas jsme tedy prohrály 3:2. Hra se nám ale líbila a těšíme se na další zápas, který hrajeme doma v hale STAP 4. 11. od 10:00 proti Čelákovicím.“

Pohled trenéra Dana: „K prvnímu zápasu není moc co psát, byl to rychlí konec, ale před tím neštěstím jsme vedli a do druhého zápasu jsme šli s lehkým optimismem. V druhém zápasu byl největší rozdíl v pestrosti úderu. Naše holky jen smecovaly do dobře postavených protihráček soupeře. Celkově zápas jsme měli vyhrát už ve 4 setu, když jsme vedli v koncovce 21:18 a 2:1 na sety. S výkonem jsem spokojený, holky plnily zadané úkoly a teď zbývá to naplno bodově potvrdit.“ Sestava: Fořtová S., Nováková, Friedrichová, Votavová, Hlínová, Červinková, Howard, Fořtová M.

Starší žákyně v sobotu a neděli nastoupili v kvalifikaci Českého poháru v Hradci Králové. Byly z toho čtyři porážky, dvě výhry. Neděle se týmu podle trenérů podařilo výrazně lepe než sobota. A tady jsou výsledky: Kolín - Hradec 0:2, Kolín - Dolní Újezd 2:0, Kolín – Lanškroun 0:2, Kolín - Polička 1:2, Kolín - Brno 1:2, Kolín - Svitavy 2:1.

Další kolo krajského přeboru starších žáků se hrálo v Odolona Vodě. V prvním zápase jsme se utkali s týmem Odolena Vodou B a vydřeli jsme vítězství 2:1. Dobré okamžiky se střídaly se špatnými a celkově to nevypadalo dobře. Druhý zápas jsme sehráli s favorizovaným týmem z Nymburka. Kluci v hlavách prohráli už před zápasem. Bylo to naprosto bez snahy a odevzdané. Jasně jsme prohráli 2:0. Ve třetím utkání jsme narazili na dalšího favorita a to na tým Odolena Voda A. Kluci se snažili, makali a hráli jsme vyrovnaný a pohledný volejbal. Bohužel mládí si v koncovkách vybralo svou daň. Stav byl vždy vyrovnaný do 20:20, pak jsme udělali chyby a snadno prohráli. Byl to výborný zápas i když jsme prohráli 2:0. Po zápase s Nymburkem byl trenér Dan zklamaný. Ale po utkání s Odolkou prý může jen chválit.

Hráli: David Kolek, Matěj Stoupa, Vojta Vondráček, Vojta Barták, Patrik Dufek, Rafa Rossi, Honza Ječmen a Kuba Hladík.