Pondělní bagrovačka: pohárový víkend a vítězství ligových juniorů

15.10.2018 21:24

Ty holky tedy jedou: juniorky si tak nějak řekly, že si budou psát do Pondělní bagrovačky samy. Zkrátka, že popíší, jak to viděly. No – proč ne, dobrý nápad. Takže dnes na řadě další příspěvek, který nám přiblíží, jak to vypadalo na kvalifikačním kole Českého poháru: „Po náročných přípravách na novou sezónu a prvním odehraném zápase v krajském přeboru jsme konečně 13. a 14. 10. vyrazily i do Hradce Králové na první, kvalifikační kolo Českého poháru, kde šlo především o rozřazení do výkonnostních skupin do dalších kol. Hned první zápas jsme odehrály se Střešovicemi, které se loni umístily na celkovém druhém místě. Měly jsme příležitost vyzkoušet si rychlejší hru a i přes to, že jsme prohrály 0:2, náš výkon nebyl vůbec špatný. Poté jsme nastoupily proti Slávii Praha a jelikož už jsme byly probuzené, rozcvičené a rozehrané, byla to jasná výhra 2:0. Po obědové pauze jsme hrály proti Pardubicím. První set nám moc nevyšel - hrály jsme pomalu a dělaly mnoho chyb, nicméně ve druhém jsme (za podpory našich kadetek) zabojovaly a vyrovnaly. V tiebreaku nám ale přestal fungovat celý systém a tak jsme prohrály 1:2. Poslední sobotní zápas jsme odehrály s Třebechovicemi. V prvním setu jsme se opět rozehrávaly po dvouhodinové pauze, druhý jsme již vyhrály, ale nakonec jsme tiebreak, zejména kvůli nepříjemnému podání soupeřek, nedokázaly dotáhnout do vítězného konce a prohrály nejtěsnějším možným rozdílem, celkově tedy 1:2. V naší skupině jsme skončily na 3. místě a tím pádem o konečném zařazení do výkonnostní skupiny rozhodl až další den. V neděli jsme jako první sehrály vyrovnaný zápas s Libercem. V prvním setu jsme získaly několika bodový náskok, ale o ten jsme kvůli pár zbytečným chybám přišly a nakonec prohrály 0:2. Poté jsme nastoupily proti juniorkám ze Slávie Hradec Králové, které nás předčily rychlejší hrou a razantnějším útokem - prohra 0:2. Další zápas byl proti Novému Boru. Ze začátku se nám příliš nedařilo, ale ztrátu jsme dokázaly dorovnat a set vyhrát. Ve druhém jsme již měly jasnou převahu, hlavně díky podání, se kterým měly soupeřky velký problém a vyhrály jsme 2:0. Jako poslední soupeř na nás čekal VK Děčín, kdy už byla únava po celkem sedmi odehraných zápasech znatelná. Naše hra byla pomalejší, ale i přes to jsme sehrály velmi vyrovnaný zápas, který bohužel nakonec skončil 0:2. Naším výkonem jsme se tedy úspěšně zařadily do druhé výkonnostní skupiny, ale hlavně si užily skvělý víkend plný volejbalu.“

A trenér Dan k tomu dodává: „Oba dny byly velmi fyzicky náročné. Holky ale vše zvládly a nakonec postoupily do 2. výkonnostní skupiny, kde jsme pohár minulý rok ukončili. Oba dny měly podobný průběh hry. S lepšími týmy, které chtěly hrát volejbal a s míčem si rozuměly, s těmi hrát byla opravdu zábava a oku lahodící podívaná. Bohužel byly i týmy, které nechtěly hrát tolik volejbal, ale jen ,pinkanou', se kterou jsme paradoxně měli větší problém.“

Sestava: Fořtová S., Nováková, Friedrichová, Votavová, Hlínová, Červinková, Zapletalová, Fořtová M.

 

Zkrátka tenhle víkend byl v pohárovém znamení - kvalifikaci odehrály i kadetky. Byly nejmladším týmem této kvalifikace, neboť v našem týmu bylo z deseti hráček 5 starších žákyň . V sobotu jsme odehrály celkem 4 zápasy a pouze v jednom nás soupeř ( Děčín) viditelně přehrál (prohra 2 : 0 (50 : 29)). Ostatní zápasy byly velmi vyrovnané,a 2x jsme prohráli 2 : 1 (Kolín: Nový Bor 1 : 2 (54:53) , Kolín : Liberec 1:2 (60:62) a jednou jsme 2:1 vyhráli (Kolín : Slavia Praha 2 : 1 (63 : 49). O vyrovnanosti v těchto zápasech mluví skóre. V neděli jsme již hráli v okleštěné sestavě, neboť dvě hráčky se již z rodinných důvodů nemohly zúčastnit. Prohráli jsme s Třebechovicemi 2:0 a s Kometou Praha taktéž 2:0. Největší problémy nám činilo málo prostoru za hřištěm pro podání - děvčata nemohla podávat svá naučená podání a musela se přizpůsobovat realitě, což všem příliš nešlo. Kazili jsme v průměru každé 3 podání. Nevytáhli jsme se ani s příjmem, kdy výborné příjmy se střídaly s černými chvilkami, kdy jsme dostali klidně 6 a více bodů za sebou. Závěrem musím říct, že přes výše uvedené jsem byl docela spokojený s výkonem hráček, neboť mezihra už vypadala jako volejbal. Holky měly radost ze hry i když prohrávaly, a bez ohledu na stav pořád bojovaly, začíná se dodržovat postavení, balony zadarmo se již zpracovávají lépe a můžeme útočit...

 

Starší žáci také vyjeli do Hradce na pohárové kvalifikační kolo. Celkem se zúčastnilo 24 týmů, naši kluci třikrát vyhráli, čtyřikrát prohráli, takže začnou Ceský pohár ve druhé výkonnostní skupině (skupiny jsou osmičlenné a "průchozí" - takže když vyhráváte, postoupíte do vyšší, když dostáváte na frak, padáte do nižší skupiny). Náš tým je od rok, dva mladší než soupeři, zkrátka hraje soutěž v kategorii starších žáků poprvé. I tak se ale se zápasy popasoval dobře a trenér Dan celý tým chválí.

Hráli: David Kolek, Vojta Vondráček, Matěj Stoupa, Patrik Dufek, Kuba Hladík, Honza Ječmínek, Vojta Barták, Tomáš a Kuba Opovi, Honza a Petr Kubáčovi a Tomáš Šotola

 

Kadeti B nastoupili v krajském přečboru nejprve proti Odolena Vodě. Bohužel odešel příjem a tým kupil spousta zkažených podání - prohra 0:3, ale postupně se družstvo dostávalo do tempa a v druhém zápase porazili Benátky 3:2. Lepšící se výkony potvrzují nahrávači Martin Štěpánek a Marek Jetenský.

 

Nakonec junioři, kteří doma sehráli dva povedené zápasy juniorské ligy proti Proseku. Obě utkání byla jasnou akcí. Za vše svědčí to, že v posledním setu druhého zápasu soupeř udělal jen čtyři své body – zbytek získal po chybách našeho týmu.