Krasojízda mladších žákyň za dvěma výhrami. Kadeti udrželi postavení v extralize. A hodně dalšího...

14.10.2019 17:30

I mladší žákyně mají konečně za sebou první zápasy krajského přeboru v nové sezóně. V neděli začala naše krasojízda zápasy s Kostomlaty a Pečkami. První mač jsme vyhrály 2:1 (-26,25,14). Zápas plný obratů, náhod a napjatých nervů. Ve třetím setu jsme vyhrávaly 9:0!!! Druhé klání proti Pečkám už bylo klidnější a hlavně jistější - 2:0 (12,10). Zahrála si všechna děvčata: Gabriela Russová, Eliška Sukdoláková, Nikola Apolenová, Stela Stieberová, Ema Nollová, Klára Matyášová, Tereza Ulcová a Lea Horčičková.

Trenérka Lucka

O uplynulém víkendu proběhl v Kojetíně turnaj druhého kola extraligy kadetů. Na dvou kurtech se utkaly týmy druhé výkonnostní skupiny, tedy kromě našeho družstva ještě Volejbal Brno, Green Volley Beskydy, Jihostroj České Budějovice a domácí Kojetín. V prvním sobotní utkání proti známému soupeři z Beskyd (s tímto soupeřem jsme se letos již utkali v prvním rozřazovacím turnaji) jsme podali slušný výkon, bohužel až od třetího setu. První dva sety jsme byli myšlenkami ještě v Leo expresu. Soupeře jsme převyšovali obranou na síti a lepším útokem především na postu univerzála. Druhý sobotní zápas proti domácímu Kojetínu znamenal náš nejlepší výkon na turnaji: vítězství 3:2. Pěkný volejbal z obou stran, spousta výborných zákroků v obraně na síti i v poli. Z naší strany kolektivní výkon, vyzdvihl bych hru našich, ne ještě tolik zkušených benjamínků v sestavě, Vojty Soukupa a Davida Horáčka. A ještě jedna perlička z druhého setu, kdy za stavu 16:10 pro domácí Kojetín přišel na servis Ruda a svoji nebezpečnou smrtící plachtou, za přispění naší dobré obrany již soupeře k ničemu nepustil a set jsme vyhráli 25:15. Nedělní ráno přineslo zápas proti jasnému favoritovi z Brna (přesněji řečeno výběru Jihomoravského kraje), v jehož sestavě nastupují tři hráči základní šestky z nedávno skončeného Mistrovství Evropy kadetů v Bulharsku. Nehráli jsme úplně špatně, zápas jsme určitě neodevzdali, ale z fyzická převaha, zejména tvrdý skákaný servis na straně Brna, rozhodl o naší prohře 0:3. V posledním utkání proti taktéž fyzicky velmi vyspělým kadetům z Budějovic bylo stále o co hrát. V případě prohry hrozil sestup do třetí skupiny, v případě výhry zajištěné minimálně třetí místo. Vzhledem k našemu užšímu kádru jsem měl obavy, zda vydržíme fyzicky, sobotní dva pětisetové zápasy nám sebraly hodně sil. Kluci ukázali, že mají morál, hrál se pěkný volejbal. Budějovický tým nás sice přehrával na středu sítě, my jsme zase byli lepší z obou kůlů a zápas dotáhli do vítězného konce, 3:1 na sety. Velkou kaňkou na pěkném zápase byl výkon hlavního rozhodčího, který svými velice nepřesnými rozhodnutími vyvolával emoce jak na straně hráčů, tak i trenérů obou týmů. Ve čtvrté setu vše vyvrcholilo, kdy změnil bez vysvětlení své, již učiněné rozhodnutí v náš neprospěch. Emoce gradovaly, dobrých deset minut se nehrálo, byly nespravedlivě uděleny žluté karty (Komín). Když to již vypadalo, že se bude pokračovat, rozhodčí opět nepochopitelně změnil rozhodnutí a Jihostroji odebral již přiznaný bod. Situace se opakovala, tentokrát dohady trenéra Budějovic s hlavním rozhodčím. Dlouhá přestávka paradoxně prospěla našemu týmu, přestože jsme v daném setu již prohrávali o šest bodů, správně nás to vyhecovalo a set jsme otočili v náš prospěch. Celkově tedy třetí místo, zůstáváme ve druhé výkonnostní skupině a zhruba za měsíc se utkáme (zřejmě v Ostravě) s družstvy VK Ostrava, Lvi Praha, Velké Meziříčí a Zlín. Pochvalu zaslouží všichni hráči. K dobře hrajícím tradičním oporám Kubovi, Rudovi a Šotkovi se přidali i ostatní a výkony Davida H., Vojty S., plus velice slušný (po delší dobé) útok i servis Denise mě opravňují k mírnému optimismu do dalších bojů v letošní sezoně. Zvláštní dík patří mému asistentovi Kopcovi, který zaskočil za Dana. Přestože to byla jeho premiéra, myslím, že vše zvládl na jedničku a byl tím pravým hecířem a tmeličem. Sestava: Kuba, Ruda, Šotek, David H., Jirka P., Denis, Vojta S.,David K.,Martin Š. Trenéři: Komín, Kopec

Trenér Komín

Další dva ligové zápasy kadetek tuto sobotu (12.10) doma s Hronovem se lišily jako den a noc. V prvním zapasu holky velmi špatně prijimaly a soupeř se s námi bez větší námahy vypořádal ve třech setech, takže Kolin: Hronov 0:3. Do druheho zápasu jsme upravili sestavu, devcata zlepšila příjem i balóny zadarmo a vrátili jsme se k naší rychlé hře. Druhý zápas jsme tedy zaslouženě vyhráli 3: 1. Hrály: Betty B., Adel J., Kája R., Síma P., Barca T., Terka H., Elis R., Ema K. Martina F., Terka K.

Trener Jarda

Na letošní první Ligu mistrů přišlo celkem 105 dětí, velmi hojná účast zejména v červeném a modrém minivolejbalu. Ve ve žlutém minivolejbalu hrálo 15 dětí (7 týmů každý s každým + nadstavba, každý odehrál 9 zápasů), Domácí holčičky byly nejúspěšnější. V oranžovém bojovalo 22 dětí (10 týmů ve dvou skupinách + stejná nadstavba, každý odehrál 8 zápasů). Podle očekávání vyhráli domácí kluci. 35 dětí se z'učastnilo v červeném minivolejbalu (16 týmů ve třech skupinách + nadstavba, každý odehrál min. 8 zápasů). Vyhráli kluci z Církvic. A v moderém hrálo 33 dětí (10 týmů ve dvou skupinách + nadstavba, každý odehrál min. 7 zápasů). Vyhráli domácí Kolíňáci. Velké poděkování za účast a spolupořadatelům, Markétě Šotolové, Svatce Russové, Lukáši Blažkovi, Čínovi, Jirkovi Škapovi a Radkovi Honzíčkovi. Celkově úspěšná akce, na kterou příště navážeme.