Muži vstoupili vítězně další části 1. ligy

11.12.2023 20:15

1. liga mužů

ČZU Praha - Volejbal Kolín 0:3 (-23,-24-17)
Kolínští volejbalisté začali druhou část 1. ligy výhrou: v Praze v pátek večer porazili tým ČZU 0:3. Kolínští hráči byli po celý zápas lepší ve všech ohledech - v obraně i při útoku na smeči. Domácí, tým složený hlavně ze zkušených starších hráčů (v základním kádru mě i dva bývalé extraligové hráče Pajmu a Bartůňka), na ně stačili snad jen ve hře středem sítě. „Byl to dobrý kolektivní výkon. Jestli bych někoho vyzdvihnout, tak smečaře Marka Tichého za útok a taky nahrávače Kubu Hoanga za distribuci nahrávek,“ řekl kolínský trenér Miroslav Šotola. Pro Kolín je to důležité vítězství - z hlediska bodů i sebevědomí. V základní části první ligy, v níž je nováčkem, skončil na posledním místě. Nyní se soutěž, rozdělená na východní a západní část, propojila: Kolín se tak dostal do skupinu o celkové 7. a 14. místo. Teoreticky je vše otevřené, protože z této skupiny ještě mohou dva týmy proklouznout do baráže o play off.
Příští domácí utkání sehraje Kolín netradičně ve středu 13. prosince od 20 hodin v Městské hale v Borkách. Soupeřem mu bude MFF Praha. V sobotu pak v 19 hodin přivítá na stejném místě Plzeň.
Sestava: Hoang, Šotola, Khorolenko, Tichý, Čermák, Červinka, Kubrycht

Krajský přebor U16

Starší žákyně U16 "A" v neděli 10. 12. absolvovaly dalšího kolo krajského přeboru druhé výkonnostní skupiny Středočeského kraje. První zápas jsme odehrály s Kladnem „A“, které už při rozcvičení vypadalo našláple. Nicméně my jsme od počátku vedly vyrovnanou hru. Navíc obávaná útočnice soupeřů dost svých útoků sama mařila a Kladno nebodovalo tak, jak by chtělo. Zhruba na 16 bodech, kdy se stále hrálo vyrovnaně, bohužel začala výborně servírovat jedna z kladenských hráček a naše pole dokonale rozbila. Nebyly jsme schopné podání přijmout, nepomohlo ani střídání a set jsme během chvíle projely (16:25). Druhý set se bohužel od začátku nesl v duchu řadou zkažených servisů na naší straně a tak jsme stále jenom dotahovaly a nebyly schopné mít ani na chvíli navrch. Znamenalo to bohužel prohru 0:2 na sety.

Druhým soupeřem byla Příbram „B“.  I tady nás stále trápil servis, víc jak dvě podání za sebou nikdo z našich hráček nedal… Naše volejbalová hra nevypadala vůbec špatně, nicméně soupeř byl skvělý v poli, „vyčapal“ spoustu námi dobře zahraných míčů. Zápas vyrovnaný od počátku do konce s konečným štěstím a třemi body za výhru pro Příbram „B“.  I když v druhém setu nám k vítězství chyběl jen malinký kousek (skóre 24:26).

Zbýval třetí zápas a my stále bez výhry. Ale tady jsme si to vynahradily. Proti Příbrami „C“ jsme nakonec urvaly tři body za vítězství my. První set se nám konečně dařilo tvrdě a úspěšně servírovat, rázem jsme vedly 13:4. Skóre, které se zdá jasné, přesto v dívčím volejbale není jednoznačné. O tom svědčí výsledek s odřenýma ušima 25:23. V druhém setu byla už znát menší únava, ale dokázaly jsme se zkoncentrovat a zápas udržet v našich rukách. Zasloužené vítězství a určitě ne proti slabému týmu. Vždyť příbramská děvčata zápas předtím porazily Nymburk.

Sestava: Doušová E., Pácalová, Králová, Bílková, Váchová, Nezavdalová, Mikšíková, Skořepová, Kubíčková

Béčko se vydalo do Lysé nad Labem, kde se potkalo se dvěma soupeři. Prvním byl tým Brandýsa nad Labem. Holky začaly velmi kvalitním fanděním a i když byl zápas primárně o podání, udržely jsme koncentraci, hlídaly na saku a přineslo nám to první vyhraný set. Druhý se nesl v podobném duchu, začaly jsme o něco víc útočit a byl z toho rázem vyhraný zápas a velké nadšení.

Ve druhém zápase nastoupily holky proti Kunicím. V prvním setu jsme si velmi pomohly servisem a soupeřky nechaly pohodlně na patnácti bodech. Druhý set jsme ale začaly kazit spoustu podání, štěstí se od nás odvrátilo a nebyly jsme schopné přehrát míč na druhou stranu. Celý set jsme kazily jednoduché míče a soupeřkám jsme daly bod doslova na dlani. Tiebreak asi netřeba komentovat. Byl téměř odevzdaný, i když záblesky snahy jsem tam občas viděla.

Celkově však chválím. Když nám fungovalo podání, dokázaly jsme hrát, pole jsme měly v pořádku, blok i útok také. Nahravačky se místy snažily hrát pestře a zjistily, že to funguje, proto doufám, že na to budou myslet i v následujících zápasech.

Sestava: Ježková, Horáčková N., Janstová, Winklerová, Pořízová, Zvolenská E., Čáslavová, Zvolenská A., Teplá, Burešová