Minivolejbalisté vyhráli zlato a dort

17.06.2024 15:22

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje v minivolejbalu Chlumecká lentilka pouze v barvě žlutého minivolejbalu. Dovezli jsme zlaté a stříbrné medaile. 

Tentokrát jsme cestovali hromadnou dopravou. Sraz byl v 6.35 hod na vlakovém nádraží. V 6.48 hod vyrážíme rychlíkem a už u stanice Kolín - Zálabí většina dětí vytahuje svačiny, jelikož má hlad a musí se najíst. V 7.30 hod vystupujeme v Chlumci nad Cidlinou a po patnáctiminutové procházce přicházíme do areálu. Jelikož jsme v areálu první, tak si vybíráme místo pod stromem, jako každý rok.

Na turnaj jsem odcestoval se třemi týmy, a to ve složení: tým "A" Vojtěch Belák a Vojtěch Zelinka, tým "B" Kristýna Tuláčková a Adam Křiva a tým "C" Nikola Pospíšilová a David Avdulaj. V turnaji bylo celkem 21 týmů. 

Systém turnaje byl rozdělen na základní a finálovou část. V základní části byly 3 skupiny po pěti týmech a jedna po šesti týmech. Finálových skupin bylo pět, první o 1-4 místo, kam postoupili vítězové základních skupin, druhá o 5-8 místo kam postoupili druzí ze základních skupin a takto to pokračovalo až po pátou skupinu o 17 - 21 místo. Celkově nám tým "C" obsadil 11. místo, tým "B" 2. místo a získal stříbrné medaile a tým "A" obsadil 1. místo a získal zlaté medaile, míč a dort. 

Kluci se o dort rozdělili s ostatními a jelikož jsme neměli nůž, tak museli využít pouze ruce.

trenér Radek