Kluci U18 zahájili extraligu. Juniorky bodovaly ve 2. lize

18.09.2023 17:30

Extraliga chlapců U18

Extraligové družstvo chlapců U18 se jelo o víkendu poprat do Českých Budějovic. Náš první zápas v sobotu v 10 ráno jsme začali s domácím týmem Jihostrojem. Bylo pro nás velmi obtížné bojovat s budějovickým reprezentačním nasazením a první set tak skončil jasnou prohrou. Další dva sety už probíhali lépe, ale věděli jsme že bez příjmu to nepůjde. Bojovali jsme až do konce, ale nakonec jsme prohráli 3:0. Další zápas byl s týmem Bluevolley. Na začátku to vypadalo slibně, vedli jsme a nekazili. Potom přišel příjem a zase jsme sklouzli dolů. I když náš příjem nebyl nejlepší, tak to Kuba slušně odběhal a odnahrával. Ke konci jsme je začali dotahovat v koncovce, ale nakonec nás uhráli. Další dva sety jsme se víc soustředili na příjem, dělali jsme celkově méně chyb, ale nakonec nás znovu dotáhli a zápas tak skončil prohrou 3:0. Nedělní ráno jsme odstartovali zápasem v 9 ráno s Novým Jičínem. První set byl z naší strany docela ospalý, dělali jsme zbytečné chyby, které nás stáli set. V druhém setu jsme šli do hry s novým postavením, Ondra šel na účko a Šotek s Milanem na smeč. Tahle varianta se prokázala úspěšnější, neboť jsme začali hrát vyrovnanější zápas. Naše chyby jsou to co nás nakonec dovedlo k ztrátě setu. Poslední set jsme začali se stejným postavením. Ubrali jsme na chybách a začali jsme hrát. Příjmali jsme lépe a byli jsme trpělivější na útoku. Po velmi vyrovnané koncovce 29:28 jsme naší chybou nakonec prohráli 3:0. Poslední zápas jsme hráli s netradičním soupeřem Jirkovem, jejichž cílem bylo nás upinkat a zalejvat. Prvních pár bodů jsme se přizpůsobovali jejich hře a potom jsme se do toho dostali. Přišlo ke zlepšení na příjmu od Pepi, ale pořád docházelo k drobným chybám, první set tak stejnak skončil výhrou. Druhý a třetí set probíhali ještě lépe. Milan a Šotek skládali, začínali jsme chodit i ze středu a Ondra pomohl na doskoku. V posledních balónech jsme trochu zmatkovali a dělali zbytečné chyby, nakonec šel Denis pomoct se servisem a poslední bálón složil Šotek do digi. Výhra 3:0.

Shrnutí: po dlouhých čtyřech zápasech jsme se nakonec dostali do čtvrté skupiny a v dalším říjnovým kole budeme šplhat už jenom nahoru. Chcem poděkovat trenérům Danovi a Radkovi, a taky lavičce za podporu.

Sestava: Šotek, Ondra, Kuba, Pepa, Mali, Vašek, Milan, Denis, Filip Čenda

Autor článku: Šotek

Juniorky U20

V neděli nastoupily naše juniorky U20 na svůj první zápas v 2. lize. Po výrazné obměně týmu, která byla způsobena věkovými hranicemi soutěže, nastoupil náš tým proti Žďáru n/Sázavou. Žďár jsme již znali z minulé sezóny a věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Opak byl pravdou, dvě hladká vítězství 3:0 (15,16,21) a 3:0 (15, 17, 22), byla skvělým vstupem do sezóny. Předvedená hra odpovídala tréninkům. Velká pochvala všem hráčkám. Je vidět, že tvrdá příprava na sezónu se vyplatila a teď nezbývá nic jiného, než v nastoleném tempu pokračovat. Sestava: Nečasová, Grumlová, Russová, Knižáková, Richterová, Sukduláková, Málková, Doušová K., Stieberová, Jarešová, Kantorová

Krajský přebor dívek U16

Žákyně U16 "A" si druhé kolo krajského přeboru zajely odehrát do Benátek nad Jizerou. Měly jsme čas pořádně zkouknout, jaké týmy nás čekají a jak hrají. V prvním zápase jsme nastoupily proti Čelákovicím. Začaly jsme velmi přesvědčivě, zatlačily na servise a v prvním setu je nechaly na devíti bodech. Druhý set jsme polevily a až do konce hrály vyrovnanou hru, bod ze setu si připsaly soupeřky. Tiebreak se táhl v podobném moodu, naštěstí jsme ale zvládly odskočit a set získat pro sebe, nicméně to všechny přihlížející včetně trenérky stálo veškeré nervy. Ale za ty dva body do tabulky to stálo!

Druhý zápas se holky rozhodly naše nervy uklidnit a velmi sebejistě si set s Lysou nad Labem vzaly do své režije. Několik hraček vedení pojistilo šňůrami servisů a soupeřky nechaly trápit na příjmu. To samé se dělo ve druhém setu a holky si tak připsaly další tři body výhrou 2:0.

Třetí zápas jsme hrály proti nejslabším Kunicím. Zahrály si primárně méně zkušené, aby získaly herní zkušenosti a získaly na hřišti sebevědomí. Druhý set se nechaly uchlácholit svým výkonem v prvním setu a na hřišti začaly spát. Nakonec se ale zvládly sebrat a ukončit téměř nekonečný zápas další výhrou 2:0.

Poslední, čtvrtý zápas na přímém sluníčku bez žádné přestávky sehrály s asi nejtěžším soupeřem této skupiny, s domácími Benátkami. Začaly jsme s nadšením a elánem, dařilo se nám odskočit bodově od soupeřek, tlačily jsme servisem i útočily, nicméně nám pak odešel příjem a soupeřky si vzaly první bod tohoto zápasu. Druhý set soupeřky vzaly do svých rukou a vytvořily si bodový náskok na počátku, my ho postupně stahovaly, povedlo se nám několik pěkných zákroků v poli i na saku, ale zároveň jsme začaly kazit banální míče a podaní, což rozhodlo o konečném stavu a prohře 0:2.

Holky dneska předvedly skvělé výkony, nebály se hrát a fandily si. Chválím je za bojovnost, podání i obranu a útok. I když nakonec poslední zápas nevyšel v náš prospěch, předvedly hezkou, důstojnou hru a nevzdaly to. Bohužel nám ale o kousek unikla první skupina, kde si zahraje top 10 týmů kraje a po včerejšku jsme skončili na prvním "nepostupovém" místě.

Speciální poděkování patří přítomným rodičům, kteří fandili jako o život.

Sestava: Krausová, Doušová E., Váchová, Nezavdalová, Pojerová, Mikšíková, Skořepová, Králová, Morová, Kubíčková

Žákyně U16 "B" si v neděli zahrály v Nymburce. Prvni zapas byl s Nymburkem, ten hrál dobře a měl fakt dobrý podání a my problém s jeho příjmem, ale když už se nám podařilo přijmout a rozehrát, byly tam moc hezké momenty.

Velká pochvala patří za zápas s M. Boleslaví, bojovaly jste jako lvice a nedaly se i přes to, že tam soupeřky měly hodně fanoušků s bubínkama a trumpetama. Ten zápas jsme vyhrály zaslouženě!

Trochu škoda, že nám to tempo nevydrželo na Kostomlaty. Byly jsme lepší, vedly jsme na začátku dokonce 6:0 … ale pak nastal zlom a ony nám utekly, a pak už se to špatně dohánělo.

Poslední zápas s Brandýsem už byl v duchu únavy a vedra, ale byly zde zase hezké momenty, když se podařilo rozehrát a smečovat. Celkově nám šlo celkem dobře podání.

Na závěr mají všichni velkou pochvalu za výdrž v tom vedru na sluníčku, navíc nás bylo málo, takže jste tak nějak všechny hrály pořád a nebyla možnost odpočinku.

Sestava: Horáčková N., Janstová, Zvolenská A., Čáslavová, Teplá, Pořízová, Zvolenská E., Burešová

Trenérky Verča a Domča

Minivolejbal

V sobotu jsme se zůčastnili turnaje v minivolejbalu Malý Jakubáček v Církvici. Odcestovali jsme se čtyřmi týmy žlutých, třemi týmy oranžových, třemi týmy červených a jedním týmem modrých. Žlutý ve složení tým "A" Sára Blažková a Jindra Zelinka, tým "B" Adam Křiva a Kristýna Tuláčková, tým "C" Julie Sýkorová a David Avdulaj a tým "D" Albert Prokeš a Tereza Bukáčková. Oranžový ve složení tým "A" Vilém Vondráček a Linda Káninská, tým "B" Helena Holubová a Eleanor Avdulaj a tým "C" Marie Vondráčková a Magdaléna Hübnerová. Oranžový ve složení tým "A" Nela Zittová, Jolana Dvořáková a Zuzana Říhová, tým "B" Karolína Bukáčková, Karolína Russová a Alžběta Hübnerová a tým "C" Anastasia Honcharuk a Eliška Jenešová. Modrý ve složení Jan Vašák, Štěpán Šotola, Vítek Vondráček a Jonáš Fér. Turnaje se celkem zúčastnilo 49 týmů ze 7 oddílů.

V teplém počasí za velké podpory rodičů, kterým tímto velice děkuji za pomoc s dopravou a staráním se o jednotlivé týmy tak, aby byly včas na hřišti, jsme získali nakonec jednu zlatou medaily, a to tým "A" v oranžové kategorii, dvě stříbrné medaile, a to tým "B" v kategorii žlutých a modrý kluci a jednu bronzovou medaily, a to tým "A" v kategorii žlutých. Dále jsme přivezli  individuální cenu, když nejlepším hráčem v kategorii modrých, byl vyhlášen Štěpán Šotola.

V kategorii žlutých jsme dále obsadili 5 místo tým "C" a 14 místo tým "D". V kategorii oranžových jsme dále obsadili 7 místo tým "B" a 8 místo tým "C". A v kategorii červených jsme obsadili 6 místo tým "B" , 7 místo tým "A" a 10 místo tým "C".

Poděkování patří trenérce Lídě za velkou pomoc s organizací v místě turnaje.