Kadeti udrželi extraligu, žáci jedou na mistrovství republiky

11.04.2022 18:15

V neděli se dohrávaly zbylé zápasy krajského přeboru starších žákyň. Vzali jsme na sebe pořadatelství, i když jsme nehráli tolik zápasů jako ostatní týmy. Abych končil pozitivnějšími zprávami, začneme „Ačkem“. To nezvládlo svůj zápas s Brandýsem „A“. Soupeřky nechybovaly a jejich pole sneslo ta nejvyšší měřítka. Naopak naše ochota hýbat se k balónu nebyla dostatečně velká. Holky ukončily sezónu na 3. místě v tabulce za zmíněným Brandýsem a Čelákovicemi. „B“ tým měl za soupeře Brandýs „A“ a Kutnou Horou. Oba zápasy probíhaly stejně. Naše holky bojovaly, podání vycházelo, ale bohužel nedostatečná kvalita na útoku nás stála bodový zisk. Přesto musím holky velmi pochválit za bojovný výkon! Sestava „A“: Málková, Horčičková, Mikšovská, Nollová, Synková, Apolénová. Sestava „B“: Grumlová, Pospíšilová, Gryčová, Charvátová, Linhartová, Gojná, Morová

Dan

Mladší žákyně "B"

Také béčko v neděli hrálo naposledy, v Komárově. Po sezóně samých proher se už minule blýsklo na lepší časy vyhraným jedním setem nad Kladnem a tentokrát to byla celá výhra 2:0 a k tomu jeden prohraný tiebreak, takže další set. Dále pěkný poměr uhraných míčů a je z toho 17. místo z 19 týmů. Zasloužily se o to: Eli Mommers, Kája Synková, Terka Antošová, Naty Horáčková, Ela Heroutová, Naty Ježková a Verča Teplá. Velký dík patří panu Synkovi, který si celý turnaj vzal na svá bedra včetně dopravy a kaučinku.

Lucka

Mladší žákyně "A"

Áčko mladších žákyň tento víkend ukončilo sezónu. Jelo se do Benátek nad Jizerou a čekaly nás 4 poslední zápasy ve skupině o 5. až 10. místo. Bohužel se nám nepodařilo ani jeden zápas vyhrát, a tudíž jsme letos skončily na 10. místě z celkových devatenácti. Za pomoc s dopravou děkuji panu Královi, který s námi odjezdil snad všechny přebory, dále za psychickou podporu děvčat paní Váchové, neb já už v jednu chvíli trochu ztratila nervy a nebyla hodná. Holkám, které další sezónu už budou hrát v kategorii starších žákyň přeji, ať neztratí motivaci a chuť!

Lucka

V sobotu 9.4. jsem s kadety sehráli baráž o udržení v elitní soutěži extraligy kadetů. Předem musím říci, že letošní sezóna byla díky všem možným covidovým opatřením ještě těžší než předešlé roky. Od začátku bylo také jasné, že ze soutěže rovnou vypadnou 3 týmy a dalších 8 týmů bude hrát baráž o udržení. Díky karanténám a různým onemocněním či zraněním jsme se nedokázali sejít v kompletní sestavě ani v jednom turnaji. Bohužel ani v trénincích se nám nedařilo scházet se v kompletní sestavě. Už od poloviny soutěže tak bylo jasné, že nás baráž nemine. Před sezónou byl cíl udržet soutěž a kluci byli velmi namotivovaní. Poslední dva týdny odmakali opravdu naplno a do Opavy jsme odjeli s tím, že chceme vyhrát a že jsme udělali co bylo v našich silách. Našimi soupeři měli být hráči z Opavy a Letovic. Pouze vítěz skupiny udrží extraligu. Po 4 hodinách jízdy autem jsme nastoupili proti velmi silnému soupeři z Letovic. A jak se ukázalo byl to zápas rozhodující. Kdo ho vyhraje, bude v příštím roce hrát extraligu. Díky chybám na soupisce se totiž nemohl odehrát zápas mezi Letovicemi a Opavou a ani my se s Opavou neutkali.  Začátek zápasu vypadal hrozivě a po chvilce jsem prohrávali 8:2. Pak se hra začala lepšit, ale prohru v setu jsme již nezvrátili (19:25). Ve druhém setu jsme hráli lépe, ale i tak se nám nepodařilo zvítězit. Prohrávali jsme již 2:0 na sety. Naše vyhlídky nebyly radostné, vzhledem k tomu, že na straně soupeře bylo několik reprezentantů ČR. Kluci se však nenechali zlomit a ve třetím setu dokázali vcelku jednoduše zvítězit 25:17. Čtvrtý set už byl opět v režii hráčů z Letovic. Za stavu 1:2 na sety a 14:18 jsem si vzal poslední timeout a má jediná rada byla, abychom nesklopili hlavy a věřili, že i tento stav se dá zlomit. Kluci to ubojovali, nevzdali se a vyhráli 25:23. Do tiebreaku vlítli kluci jako uragán a rychle vedli 4:0. K otočení stran došlo za stavu 8:4 a naše následné další 3 body Letovice definitivně zlomily. Set skončil 15:5 a zápas jsem vybojovali 3:2. Tím jsme splnili cíl letošní sezóny a udrželi nejvyšší soutěž. Kluci mě velmi překvapili svou bojovností a jsem strašně rád, že to v žádné situaci nevzdali a celý zápas makali naplno. Taky chci poděkovat klukům ze střídačky. Fandili celý zápas a v některých situacích tak vehementně, že je museli napomínat rozhodčí. Věřím ale, že nebýt jich, tak jsme nevyhráli. Nebudu jmenovat jednotlivce, protože to byl OPRAVDU kolektivní výkon.

Sestava: Vojtěch Vondráček, Vojtěch Barták, Ondřej Prášek, Matěj Stoupa, Jan Ječmínek, Richard Čermák, Jan Kubáč, Střídali: Jiří Nepraš, Rafael Rossi, Fandili: David Kolek

Speciální poděkování patří Honzovi Ječmínkovi staršímu za odvoz a podporu kluků. Nebýt jeho, tak jsem se v některých situacích vážně zhroutil.

Dan

O víkendu se mladší žáci účastnili úspěšně kvalifikace na finále mistrovství ČR. Turnaj se konal v Letovicích a s ohledem na nutnost odehrát 5 utkání v jednom dnu jsme raději cestovali na místo již v pátek. Ve výsledku jsme měli štěstí na los. V průběhu dne se na hřiště dostalo všech 13 hráčů, kteří s námi cestovali. Přestože vždy v každém utkání někoho na konci vyzdvihuji, je třeba vzít v úvahu, že výborně odehrál turnaj celý tým a to včetně kolektivního přístupu. Moc děkuji chlapcům za celý turnaj, přístup, výkon, podporu.

V prvním utkání jsme narazili na Meteor Praha (2:0 - 24;10), v celkovém výsledku poslední, šestý tým turnaje. Naše nervozita s množstvím drobných chyb, první utkání v nové hale, nejméně prostorné prostřední hřiště a soupeřovo odhodlání každý míč přehrát zpět nám dělala zejména v prvním setu obrovský problém a vítězství 26:24 v prvním setu bylo snad nejvíce zásluhou úspěšných střídání a velmi aktivním koučováním nás Márou. Zde ale náš problém, dá se říci, zcela končil. V dalším setu již hra odpovídala našemu umu a úbytek nervozity s aktivním přístupem a fanděním lavičky dovedl tým k jistému vítězství. Troufl bych si říci, že některé naše kroky v tomto utkání soupeře rozhodily natolik, že celkově dopadl nejhůř. Dle mého soudu, pokud by hrál tak, jako proti nám stále, bojoval by o třetí příčku. Zde bych vyzdvihl Jirku Číbu Svobodu.

Druhé utkání se Znojmem (2:0 - 18;16), výsledným třetím týmem turnaje, již proběhl bez větších problémů i s tím, že jsme opět pustili v závěru setů do hry i střídající hráče a mohli si dovolit i zkoušení postů jednotlivých hráčů. V tomto utkání bych vyzdvihl Kubu Vašáka.

Další utkání s Orionem Praha (2:0 - 13;10), výsledným čtvrtým týmem turnaje, bylo pokračováním našich dobrých výkonů z předešlých setů a soupeře jsme převálcovali bezchybným servisem a úspěšnými útoky. Opět jsme si dovolili v závěrech setů nechat zahrát střídající hráče. Zde bych vyzdvihl Petra Malimánka.

Předposlední utkání s Havlíčkovým Brodem (2:0 - 15;18), ve výsledku snad až nespravedlivě předposledním týmem turnaje, bylo ovlivněno dosavadními výsledky a nervozitou z jistoty, že vítězství nás posunuje na finálový turnaj. Více chyb a v druhém setu viditelná únava nás dostávala pod větší tlak, který utnul v závěru až jistotou na útoku a následně na podání Milan Boček.

Závěrečný zápas s Letovicemi (0:2 - -9;-17), vítězem turnaje, již ani většina chlapců nechtěla pro pochopitelnou únavu podpořenou skutečně výtečným obědem ani odehrát. Protože pro nás cíl byl již splněn, rádi jsme postavili hru na dalších hráčích, kteří ve většině nezklamali. I když výsledek vypadá zejména v prvním setu krutě, nejednalo se o propadák, ale spíše o skutečnost, že dobře podávající a zejména útočící soupeř dokázal v rozhodujícím okamžiku míč složit. V obou setech jsme ale byli Letovicím soupeřem a hráli téměř každou výměnu vždy volejbalově a na tři. Chválím Matěje Novotného a Karla Křivu.

24.4. nás čeká finále Krajského přeboru s týmy Proseka, Příbrami a Nymburka,  6.-8.5. finále Mistrovství ČR v Hradci Králové, kam jsme postoupili s dalšími 16 týmy.

Za podporu děkujeme rodičům, za pomoc s dopravou Petrovi Vašákovi a za úspěšné koučování Márovi Tichému