Hra se zlepšuje, body nepřibývají.

17.02.2016 17:07

V sobotu 6.února přivítali volejbalisté Kolína soupeře z Vlašimi. Domácí borci chtěli přepsat nelichotivou statistiku a poprvé v sezoně vyhrát.

 

KOLÍN – VLAŠIM 0:3 (-18,-24,-18)

Sestava: Gojný, Kopecký, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Havel

Náhradníci: Bartoš, Rohla

Trenér: Míra Šotola

Kolínu se v prvním setu nedařilo na příjmu podání. Od toho se vyvíjel průběh sady. Domácí nemohli využívat v útočné činnosti blokaře Nutila, s Havlíčkem, kterým se v této činnosti v poslední době daří. Naopak hostům se dařily útoky ze všech pozic. Nutno dodat, že kolínští volejbalisté zpříjemnili hostům příjem podání lehkým nebo nepřesným podáním. Úvodní dějství ovládla Vlašim 25:18. V druhé sadě se hra domácích zlepšila, a přestože byla stále plná nedostatků, stav byl v průběhu setu vyrovnaný. Zcela zbytečné byly chyby na podání. V této činnosti se nejvíce „dařilo“ dvojici Kopecký-Nutil. Hosté tyto pobídky neodmítli a zvítězili i v druhé sadě, tentokrát 26:24. Po tomto nezdaru klesla hra domácích ve třetím setu opět ke dnu. Nepomohlo ani střídání, na hřiště se podívali Bartoš a Rohla. Vlašim zvítězila 25:18 a celkově 3:0 na sety.

 

KOLÍN – VLAŠIM 3:2 (26,-19,19,-21,13)

Sestava: Gojný, Kopecký, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Havel

Náhradníci: Bartoš, Rohla

Trenér: Míra Šotola

S maximálním rizikem na podání a na útoku, vstoupili domácí volejbalisté do druhého utkání. Agresivní hra přinesla své ovoce. Kolín soupeře dostal pod tlak a donutil ho k chybám. Domácí vyhráli první set 26:24. V druhé sadě už se tolik Kolínu nedařilo. Nepříznivý průběh setu se trenér Šotola pokusil zastavit střídáním. Rohla ani Bartoš vývoj setu nezvrátili. Bartoš se navíc lehce zranil a do zbytku zápasu už nezasáhl. Domácí prohráli druhé dějství 25:19. Ve třetím setu už tahali hosté opět za kratší konec provazu. Dařilo se na útoku, smečař Gojný, univerzál Kočí, i blokař Havlíček byli produktivní. Na bloku řádil Honza Nutil. Kolín vyhrál třetí sadu 25:19. Zvítězit za tři body Kolín nedokázal. Začátek čtvrtého setu se nepodařil. Domácí po celou dobu dotahovali bodové manko, to se jim však nepodařilo a prohráli 25:21. Poslední sada byla vyrovnaná až do konce. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích, kteří zvítězili 15:13 a celkově 3:2 na sety.

V prvním zápase předvedli domácí borci ostudný výkon. V druhém zápase zabojovali a předvedli hru, za kterou se nemusejí stydět. První letošní vítězství je na světě.

 

 

O týden později, 13.února, vyrazili volejbalisté k zápasu do Dobříše. Trenér Šotola musel počítat s velkou marodkou. K dlouhodobě zraněnému Tomíškovi, přibyli Rohla, Bartoš a Gojný. Vzhledem k formě aktuálně prvního týmu tabulky a sestavě Kolína byla naděje na jakýkoliv bodový úspěch minimální.

DOBŘÍŠ - KOLÍN 3:1 (29,20,-21,10)

Sestava: Špringer, Kopecký, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Havel

Trenér: Míra Šotola

Vzhledem k velké absenci musel na post smečaře nastoupit Michal Kočí. Trenér Šotola se rozhodl pro hru na dva nahrávače a nasadil do hry Dana Špringera. Hosté předváděli od začátku dobrý volejbal. Na nečekaný průběh hry nedokázali domácí zareagovat a kupili chybu za druhou. Kolínští volejbalisté měli v koncovce slušný náskok, ten však trestuhodně prohospodařili a nakonec prohráli 29:27. I ve druhé sadě se Kolín za svůj výkon nemusel stydět. V útočné fázi se dařilo blokařům. Nutil i Havlíček byli téměř nechytatelní. Dobrý výkon předváděl i Michal Kočí. Nahrávači Špringer a Vejdělek, se museli poprat s atypicky nízkým stropem haly, to se jim však celkem dařilo. Hráči Dobříše však druhou vyrovnanou koncovku nedopustili a vyhráli 25:20. Ve třetím dějství přidal Kolín ještě více na důrazu, pomáhal si úspěšnými bloky a bojovnou hrou v poli. Tentokrát již domácí hráči nedokázali zareagovat, Kolín slavil vítězství 25:21. Čtvrtá sada však byla rozhodnuta dříve, než pořádně začala. Smečař Kopecký, si vybral slabší chvilku na příjmu podání. Trenér Šotola neměl možnost střídání. Domácí nasadili do trháku a zvítězili jednoznačně 25:10, celkově 3:1 na sety.

 

DOBŘÍŠ - KOLÍN 3:1 (29,20,-21,10)

Sestava: Havel, Kopecký, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Špringer

Trenér: Míra Šotola

V druhém utkání nastoupil na post smečaře Havel, Kočí se vrátil na „svůj“ post univerzálního hráče. Špringer hrál na postu libera, do pole však nastupoval jen za blokaře Havlíčka. Celá zápas byl bohužel podobný tomu prvnímu. Kolín předváděl s prvním týmem tabulky výborný výkon, opět však ztratil náskok v koncovce a prohrál první set 26:24. Druhá sada už tak dobrá nebyla. Uprostřed setu si domácí vytvořili náskok a zvítězili 25:17. Kolínští borci však ve třetím dějství zabrali. Bojovným výkonem, pestrou útočnou hrou a výbornými bloky, přehráli jednoznačně domácí volejbalisty a zaslouženě vyhráli třetí set 25:15. Čtvrtá sada byla ovšem opět katastrofická. Tentokrát se nedařilo na příjmu podání Danu Špringerovi. Průběžný výsledek 11:2 hovoří za vše. Set už se jen dohrával, domácí vyhráli 25:15 a celkově 3:1 na sety.

 

Přes velkou absenci podal Kolín v Dobříši dobrý výkon. V některých fázích obou utkání domácí borce jednoznačně přehrával. Škoda dvou prohraných koncovek setů, do kterých vstupoval Kolín s náskokem. Kdyby tyto situace hosté zvládli, odjížděli by s minimálně 2 body do tabulky. Pochvalu zaslouží celý tým, zejména mladí hráči táhli kolínský celek za úspěchem. Neztratili se ani starší a zkušenější borci. Daniel Špringer ukázal, že nahrávat nezapomněl a mladý Vějdělek se od něj může ještě spoustu naučit. Tradičně bojovným výkonem podpořil tým Honza Kopecký. Na smeči odehrál dobré utkání Havel, který na tomto postu nastupuje jen sporadicky.

 

 

Další utkání sehrají kolínští volejbalisté v sobotu 20.února. Hostí mužstvo z Benešova. Začátek utkání je v 11:00.

Ahoj Standa.