Jedeme na vítězné vlně.

26.03.2015 18:14

Ahoj.

V sobotu 21.3. jsme sehráli své poslední domácí utkání této sezóny. Hostili jsme těžkého soupeře, mužstvo z Dobříše bylo aktuálně třetím týmem tabulky. Hosté na dálku bojovali o druhé místo s Roztoky u Prahy, potřebovali tedy naplno bodovat. I nám se však daří, vyhráli jsme čtyři utkání v řadě, i proto jsme věřili, že body zůstanou v Kolíně.

Sestava: M. Strnad, J. Kopecký, J. Nutil, M. Kočí, M. Tomíšek, A. Blažek, libero S. Havel

Náhradníci: P. Rohla, D. Havlíček, D. Bartoš, V. Pejša

Trenér: Míra Šotola

 

Povzbuzeni úspěchy z minulých zápasů, jsme do utkání nastoupili plni sebevědomí. Od začátku jsme velmi slušně přijímali a hráli pestré útočné kombinace. I blokařům se dařilo jak při útočné, tak obranné hře. Přestože jsme neměli razantní servis, Dobříš se na přihrávce trápila a musela útočit především z hlavního kůlu a „handy“. Po celý set jsme předváděli dobrý volejbal, ale i soupeř potvrzoval svoje kvality a držel s námi krok. Do koncovky jsme šli s malým náskokem, který jsme si pohlídali a zvítězili 25:11. V druhém setu se hrál stále pěkný volejbal. Dobříš si v průběhu setu vypomohla třemi esy, k tomu jsme přidali pár zbytečných chyb a sadu prohráli 20:25. Nezdar z druhého dějství nás nezlomil. Naopak, stále jsme předváděli dobrou hru. Dařily se i útoky ze zadní zóny.  Při jednom z nich Albert Blažek doslova sestřelil jednoho ze soupeřů. Dobříši se stále nedařil příjem a neměla nás čím překvapit. Třetí i čtvrtý set jsme hosty přehráli. Oba sety jsme vyhráli shodně 25:18 a vybojovali vítězství 3:1 na sety.

 

Vstup do druhého utkání se povedl. Dařilo se a rychle jsme vedli 7:2. Opět to byl smečař Blažek, který při sehrání signálu „pěst“ vyděsil soupeře – neskutečná rána, umístěná půlmetr za „debla“. To však bylo z naší strany na delší dobu vše. Uspokojeni lehkým průběhem hry jsme polevili, následovala řada nepřesností a chyb. Zejména na přihrávce padaly procenta úspěšnosti strmě dolů. Soupeř rychle vyrovnal a v půli setu měl již vybudovaný náskok. Nepříznivý průběh setu jsme nedokázali zvrátit a po zásluze jsme prohráli 19:25. Dobříš, povzbuzena úspěchem z prvního dějství, ještě zlepšila svoji hru. Průběh druhé sady byl vyrovnaný, bohužel nám přestala fungovat obranná činnost. Poctivě jsme „ztrátovali“, ale nebyli jsme schopni soupeřovi akce ubránit. To se ukázalo jako rozhodující faktor druhého setu, který jsme prohráli 22:25. Ani ve třetím dějství se obraz hry příliš nezměnil. Za stavu 8:12 už to s námi vypadalo zle. Nic jsme však nevzdávali a bojovali o každý balon. Došlo také na střídání, místo Michala Kočí nastoupil Paulo Rohla. Naše snaha se nakonec vyplatila. Podařilo se ubránit několik soupeřových útoků, otočili jsme nepříznivý stav a sadu jsme vyhráli 25:21. Čtvrtý set nabídl vyrovnanou partii. Ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit výraznější náskok. Došlo na dramatickou koncovku. Dobříš sahala po třech bodech, museli jsme odvracet dva „matchbally“. Poté přišla naše šance, kterou jsme využili. Set jsme vybojovali v poměru 28:26. Tiebreak nepřinesl nic nového. K vidění byl vyrovnaný boj o každý míč. O osudu utkání opět rozhodovala koncovka, kterou jsme úspěšně zvládli a vyhráli 17:15 a zápas 3:2 na sety.

 

Očima trenéra: Potěšující je, že se v naší hře začíná projevovat větší zkušenost, musím pochválit týmového ducha v obou zápasech. Přestože v týmu chybí výrazná smečařská individualita, jsme tento nedostatek nahradit ostatními herními činnostmi, zejména kvalitní přihrávkou a dobrou organizací obrany na síti i v poli.

 

Dvě vítězství a pět bodů proti favorizovanému soupeři je velký úspěch. Nebýt zaváhání  v průběhu prvního setu druhého zápasu, mohlo být bodů šest. Sportovně však musíme uznat, že za předvedenou hru a bojovnost, si Dobříš minimálně bod zasloužila. Na závěr bychom rádi poděkovali fanouškům za jejich podporu. Poslední utkání letošní sezony sehrajeme 28.3. ve Zruči nad Sázavou. Držte nám pěsti.

 

Ahoj, Standa a Míra.