Domácí trápení trvá.

12.02.2015 23:21

Ahoj.

 
V sobotu 7.2. jsme sehráli další domácí utkání, hostili jsme tým z Dobřichovic. Po dvou výhrách v Českém Brodě jsme chtěli uspět i "doma", přestože jsme opět nebyli kompletní.
 
Sestava: D. Vejdělek, M. Tomíšek, M. Strnad, J. Kopecký, J. Nutil, A. Blažek, libero S. Havel
Lavička: P. Rohla, D. Bartoš, D. Havlíček
Trenér: Míra Šotola
 
Od začátku utkání mohli diváci sledovat pohledný volejbal. Soupeř se mohl opřít o zkušenosti svých hráčů, kteří nám neustále dokazovali, jaký mají přehled na hřišti. My jsme dobře přijímali, bojovali v poli a ani nahrávka nebyla špatná, přestože mohla být pestřejší. Bohužel se nedařil útok a blok. Na hlavním kůle jsme se nedokázali prosadit ani proti hráčům malého vzrůstu, kteří naše útoky neustále blokovali nebo alespoň nadráželi. Naopak náš blok postrádal účinnost. Smečaři Dobřichovic "prodali" své zkušenosti, a my jsme je nebyli schopni zastavit. První set dospěl do vyrovnané koncovky, ubránili jsme několik těžkých balonů a měli šance rozhodnout, ale náš útok byl bezzubý. Prohráli jsme 26:28. I v dalších dvou setech jsme předváděli pěknou hru, často však bez bodového příspěvku. Soupeř si vždy vytvořil malý náskok, který si už nenechal vzít. Druhý a třetí set jsme prohráli 19:25 a 18:25. Celkově 0:3 na sety.
 
Do druhého zápasu se opět měnila sestava. Postrádali jsme nahrávače Dana Vějdělka, za kterého nastoupil Marek Strnad. Na blok nastoupil Dan Havlíček. Velkou část druhého zápasu odehrál Dan Bartoš za Martina Tomíška. Průběh zápasu byl podobný tomu prvnímu. Blok i útok stále nebyl ideální a přestože se Marek snažil, přidaly se i chyby na nahrávce. Nutno dodat, že nikdo z nás by to nezvládl lépe. Podtrženo, sečteno, přestože jsme nehráli špatně, nebyli jsme již rovnocenným soupeřem jako v zápase prvním. Opět jsme prohráli 0:3 (-17, -15, -21).
 
Očima trenéra:
Z trenérského pohledu je pro mě zklamáním, že někteří hráči nejsou schopni dodržovat taktické pokyny, které se týkají obrany na síti. Tato činnost byla v obou zápasech rozdílovým činitelem, hosté z Dobřichovic náš tým blokařsky předčili o pověstný "parník". Je ale faktem, že volejbalové zkušenosti hráčů z Dobřichovic jsou úplně někde jinde, takže nezbývá, než trénovat a zase trénovat. Naopak obrovským příjemným překvapením byl vstup našeho odchovance, věkem teprve staršího žáka Dana Bartoše, do mužského volejbalu. Dan dostal poprvé větší šanci, odehrál skoro celé dva sety a jeho výkon na přihrávce, útoku i při obraně v poli je příslibem do budoucna. Klobouk dolů Dane a jen tak dál.
 
 
Ani tentokrát se nám nepodařilo zvítězit v domácím utkání. Bohužel naše domácí hala zatím působí jako obchodní centrum, které při nákupu nad 500 Kč rozdává 6 bodů zdarma. Další utkání sehrajeme 14. 2. v Benešově u Prahy. Na závěr bychom chtěli poděkovat fanouškům za podporu, přišlo Vás opět hodně. Díky.
 
Ahoj, Standa a Míra.