Dobrý výkon s hořkou příchutí

14.09.2015 11:58

Na druhém letošním kole st. žákyň  Nymburce bylo k vidění hodně. Naprostý nedostatek šaten pro šest družstev, absence jednoho ze tří rozhodčích, vítr, slunce, zranění, dobré výkony na hřištích, bojovnost, fandění, po sečtení výsledků vyrovnaná tabulka a nakonec pocit, že nás tam nahoře někdo nemá rád. Ale popořadě.

Kolín – Ml. Boleslav 2:0

Povinné vítězství se nezrodilo tak lehce, jak to na začátku vypadalo. 22 obdržených bodů v každém setu je příliš, vzhledem ke kvalitě soupeře.

Kolín – Benátky n. J. 0:2

Zde naopak mírně pesimistický trenďa očekával větší debakl, ale holky nakonec sahaly po výhře ve druhém setu a taibreaku. Nepovedlo se, a možnost získání alespoň jednoho bodu padla. Při pohledu na tabulku zjistíte, jak by byl důležitý. Benátky svoji hru stavěly na dvojici hráček. Obávané „blondýně“ a „devítce“,  která nás  rozhodujícím okamžiku rozstřílela na servisu.

A teď nás čekal Nymburk, dosavadní lídr skupiny. Vítězství nás mohlo posunout v další fázi soutěže do finálové skupiny bez nutnosti hrát dodatečnou kvalifikaci. V prvním setu se povedlo soupeřky totálně zaskočit skvělým podáním i útokem z hlavního kůlu (Verča). Nástup do setu byl ovšem katastrofální. Nešlo téměř nic, a poté, co se na tváři jedné z nahrávaček objevil známý výraz, začaly jít na trenéra mdloby. Najednou se ale vše změnilo. Holky dotáhly pětibodovou ztrátu, šly do vedení a střeďačka soupeře si při hromadné havárii pod sítí udělala výron v kotníku. Když Klára, za stavu 24:20,složila balón způsobem naprosto nevídaným, byly tři body naše.

0

Jak vidíte, tak pouze horší poměr míčů rozhodl o tom, že jsme s 12-ti body třetí. Tudíž nás čeká  (27.9.) kvalifikační turnaj o finálovou skupinu s týmy Dobřichovic, Kostomlat, Benešova, Neratovic a Kralupů „B“.

Závěrem patří poděkování všem jedenácti (!!) hráčkám.Byly skvělé. Nestřídalo se moc, na to nebyl prostor, ale i ty které nastoupily na chvíli ,nebo ve dvou případech vůbec, přispěly k našemu úspěchu a k dalšímu utužení již tak výborné party.