Dobrý výkon na body nestačil, Tomíšek nedohrál

09.12.2015 16:04

V sobotu 5.12 hostilo kolínské „áčko“ druhý tým tabulky, Zruč nad Sázavou. Ta byla jasným favoritem utkání.

 

Kolín – Zruč nad Sázavou 1:3 a 0:3

Sestava: Tomíšek, Kopecký, Gojný, Nutil, Havlíček, Vejdělek, Havel (libero)

Náhradníci: Kočí

Trenér: Míra Šotola

 

Trenér Šotola mohl přivítat navrátilce Kočího, tento nadějný blokař musel ze studijních důvodů vynechat téměř celou podzimní část sezony. Domácí začali bez respektu. Dařilo se na útoku, blokaři, oproti minulým utkáním, přispívali tučným bodovým ziskem. K tomu se přidala bojovnost v poli a hosté museli řešit nečekaný problém, s vyrovnanou koncovkou určitě nepočítali. První set nakonec rozhodly chyby kolínských hráčů v útoku. Hosté vyhráli 23:25. I druhý set byl vyrovnaný, domácí podávali stále dobrý výkon. Dařilo se i na nahrávce, Vejdělek ukázal svou vzrůstající formu. Jedinou slabší stránkou domácích byl příjem podání. Nejvíce chyboval Havel. I přesto dospělo druhé dějství do vyrovnané koncovky. Domácí byli však v útoku opět impotentní a prohráli 24:26. Třetí sada nabídla stejný obrázek, jako první dvě dějství. Domácí bojovali a vytvořili si náskok.  Za stavu 19:14 pro Kolín se však zranil kapitán domácího týmu Tomíšek. Na hřiště nastoupil na post smečaře blokař Kočí. Kolín musel „lepit“ sestavu a na výkonu to bylo samozřejmě znát. Domácí, přes tuto komplikaci, vyhráli třetí set 25:20. Do čtvrté sady, nastoupil, na post universálního hráče blokař Nutil, Kočí obsadil svůj klasický post blokaře. Přes veškerou snahu nebyli domácí v takto poskládané sestavě schopni čelit kvalitnímu soupeři, jako je Zruč nad Sázavou. Čtvrtou sadu prohráli 19:25 a celkově 1:3 na sety.

I druhý zápas byl poznamenán zraněním kapitána Tomíška a nestandartní sestavou Kolína. Domácí tahali celou dobu za kratší konec a prohráli 0:3(-19,-18,-12).

V prvním zápase odehrál Kolín jedno z nejlepších utkání v podzimní části. Nebýt zranění kapitána Tomíška, které ovlivnilo konec prvního utkání a celé utkání druhé, sahali domácí po bodech do tabulky. V dobrém světle se ukázal Dan Vejdělek, který se na nahrávce zlepšuje. Povedené utkání sehráli Nutil, Havlíček a Kopecký. Slušný výkon předvedl i blokař Kočí, který nastoupil po půlroční pauze. Slabším článkem týmu bylo libero. Havel se v obou utkáních trápil na příjmu podání.

V posledním utkání tohoto kalendářního roku se Kolín představí 12.12 na palubovce Roztok u Prahy. Vzhledem k obrovské absenci, pojede toto utkání spíše odehrát. Dobrou zprávou je, že kapitán Tomíšek má jen natažené vazy a po Vánocích by měl být v pořádku.

Ahoj Standa