Dívky U16 se rozloučily s krajským přeborem jedním vítězstvím, kadetky jsou v kraji stříbrné

03.04.2023 20:44

Poslední kolo krajského přeboru žákyň U16 konané v Kunicích očima hraček.

 

Áčko očima Veroniky Grumlové

Nastoupily jsme na hřiště s dobrou náladou, která nám ale moc dlouho nevyržela. Soupeřky podávaly a my nebyly schopné jim sebrat podaní. Tento set byl pro nás rozehrávací a skončil 19:25. V druhém setu se vystřídala jediná hráčka na lavičce, která do setu přišla s energií a připravena podpořit své spoluhráčky. Tento set byl plný energie, ale i slz a neskutečně dlouhé série Kačky, která to tam sázela, že už jsme ani nevěděly, co dál máme skandovat. Set skončil 25:10. Tiebreak započal, a my ho díky spolehlivému podání vyhrály 15:8. Výhra 2:1 pro Kolín.

Sestava: Grumlová, Pospíšilová, Doušová E., Mullerová, Charvátová, Linhartová, Synková 

 

Béčko očima Amálie Pácalové 

Žákyně U16 sehrály další a poslední kolo krajského přeboru v Kunicích. Na první a zároveň poslední zápas jsme nastoupily proti domácím. Do zápasu jsme šly s dobrou energií a za doprovodu fandění. V průběhu zápasu se začala atmosféra vytrácet a přicházelo větší kazení příjmů + nízký strop, který nám taky moc nehrál do karet. První set prohráváme [13:25]. Do dalšího setu jsme šly s tím, že chceme urvat tie-break. Ze začátku to nebyla žádná sláva ale ani tragédie. Ke konci jsme protihráčkám začaly šlapat na paty. Opět přišla naše dramatická koncovka [23:24]. Bohužel, zápas jsme neproměnily a odjíždíme s prohrou [0:2].

Sestava: Pácalová, Krausová, Gojná V., Králová, Kadlecová, Váchová, Zvolenská, Bílková

 

Jako trenérka bych k tomu ráda doplnila, že vám, holky, děkuji, jak jste celou sezonu chodily na tréninky a bojovaly v (téměř) každém zápase. Nejen já, ale i rodiče, kteří byli přítomni na zápasech, tvrdí, že jste se každým zápasem lepšily, sbíraly zkušenosti a na konci sezóny jste zvládaly hezké výměny i s koncovou smečí. 

Prvním největším problémem byl servis, na kterém budeme muset ještě pořádně zamakat. Druhým je bezpochyby atmosféra na hřišti, která rozhoduje o celém zápase. Pokud se zvládneme podporovat a fandit si, začneme si zápas užívat. Opadne z nás stres, který si na sebe automaticky bereme a snižuje naše schopnosti použít v zápase to, co na tréninku s přehledem zvládáme. Jasným příkladem toho byl poslední zápas této sezony Áčka s Kunicemi. 

Trenérka Verča

 

V obotu vyrazily kadetky U18 na svoje finále (bojvaly v něm nejlepší týmy v kraji) do Mělníka. Tým dostatečně namotivován na parádní volejbal byl zprvu hned zpražen naprosto tristní halou, která neodpovídala finálovému turnaji. Podmínky však byly pro všechny týmy stejné, akorát rozdíly mezi týmy se výrazně smazávaly. První zápas holky nastoupily proti „nejslabšímu“ týmu a to týmu Čelákovic. Hra v prvním setu byla velmi ustrašená, sžívání s halou trvalo celý set a bohužel jsme nedokázali koncovku urvat na svoji stranu. To se nečekalo. Avšak holky nenechaly nikoho na pochybách a další set opanovaly. Tiebreak byl již v naší režii a tím pádem jsme si připsali první vítěztví. Jen na vysvětlenou, jelikož nás čekaly tři zápasy, musela se utkání hrát na dva vítězné sety nikoliv na tři vítězné. 

Druhý zápas už byl ostrý test proti týmu Hořovic. Hořovice jsme již v sezóně porazili, ale zaváhání v prvním setu vneslo pochybnosti. Tyto pochybnosti se rozplynuly v půlce setu. Sice nám soupeř nedaroval ani bod zadarmo, ale nasazení našeho týmu bylo famózní. Všechny hráčky bojovaly, míče na naší stranu palubovky ne a ne spadnout. Soupeřky jsme vždy v důležitých momentech setu zablokovali nebo nekompromisním útokem uzemnili. Výborná výhra 2:0. 

Třetí a poslední zápas byl opravdovým finále. První tým Mělníku proti druhému Kolínu. Mělník v čele s členky reprezentace vzbuzoval již na rozcvičce respekt. Sety pro nás začaly bohužel vždy stejně. Série na příjmu nás dostala od začátku setu do nepříjemného tlaku dotahování soupeřek. Naše holky bojovaly především na síty. Bloky a útoky byly srovnatelné se soupeřkami, rozdíl byl ale na příjmu. Tam jsme hořeli a obraz se nezměnil celý zapas. Prohra 2:0 a tím pádem jsme skončili v této sezóně na stříbrné příčce v kraji. Holkám patří obrovská pochvala! 

Teď mi dovolte menší bilanci. Áčko bylo postaveno do jasné pozice již před sezónou. V kraji bojovat o finále a pokusit se postoupit do ligy (to se bohužel nepovedlo) .Celou sezónu jsme postavili především na šesti hráčkách (Nečasová, Russová, Stieberová, Sukduláková, Kantorová, Richterová), které musely bezpodmínečně objezdit celou sezónu, a to splnily. Za to jim patří pochvala. Tento tým doplněný mladými puškami (Málková, Knižáková, Nollová, Bílková), které do týmu velice dobře zapadly, pracoval výborně na tréninku i zápasech. U všech hráček je za celou sezónu znát výrazný výkonnostní posun. Už teď se těším na novou sezónu, kde tento tým kompletně bude hrát 2. ligu U20 a některé hráčky budou obhajovat 2. místo v kraji U18. 

 

Ženy U20 ukončily svoji sezónu ve druhé lize v neděli.  Netradičně v hale na ekonomce holky odehrály dvoujzápas proti týmu Žichlínku. První zápas byl trošku horor. První dějství začalo, jako poklidné nedělní ráno, které přešlo v nedělní sychravé odpoledne. Hra až na první set byla velmi mdlá, pomalá, nepřesná, bez energie a chutě si užít poslední zápas. Soupeřky hrály pragmatický volejbal, který známe spíše s amatérských soutěží. Bohužel nám tento styl vůbec nechutnal a prohráli jsme 3:1. Po krátké pouze mezi zápasy jsme nastoupili, jako jiný tým. Dobré příjmy a míče zadarmo výborně dirigovala naše nahrávačka na útočící hráčky, ty nekompromisně skládaly balony na zem. Vcelku pohodlná výhra 3:0 a volejbal, který musel bavit. Sestava: Kvasničková, Nečasová, Košvancová, Hrabáková, Russová, Sukduláková, Stieberová, Jarešová, Blažková, Kantorová, Růžičková

Trenér Dan