Bitva juniorů v lize přinesla tři vítězství. A pozvánka: přijďte fandit kadetkám

08.11.2021 18:18

"Mladší žáci v neděli odehráli další kolo krajského přeboru, tentokrát v Proseku. Za asistenskou pomoc a pomoc s dopravou děkujeme Mirce Malimánkové. Tým se třemi nováčky a ve složení Tobiáš Pecha, Lukáš Hovorka, Dominik Paula, Filip Metzl, Tomáš Nohejl, Petr Malimánek, Matěj Nezmeškal, Karel Křiva a libero Matěj Novotný nezklamal, z trenérského pohledu spíše překvapoval, mile i nemile. 

1. zápas s Odolkou (vítězství 2:1) jsme začali "ustrašeně" a zcela nekoncentrovaně. Dělali jsme mnoho chyb, nedávali podání. Vzpamatovali jsme se až v druhém setu za stavu 6:17!!! V náročné koncovce druhého setu jsme nakonec urvali vítězství a pak již v poklidu dohráli rozhodující třetí set. Hráče si dovolím hodnotit v závěru.

2. zápas s Prosekem (porážka 2:0) jsme začali v pohodě a výborným domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem do stavu 11:11. Pak jsme se opět propadli do letargie a přidávali mnoho chyb i na podání. Zcela jednoznačně nejlepší soupeř dodržující herní systém, dobře podávající a z našeho pohledu nejvolejbalovější byl v daném herním rozpoložení nad naše aktuální možnosti.

Soubor obou zápasů nám jednoznačně nejlépe odehrál Dominik (bez zkaženého servisu), který vytáhl tým proti Odolce a dokázal, že by mohl být určitým tahounem sestavy. Společně s také velmi dobře se rozehrajícím Karlem, nás posunuli do třetího setu. Opory týmu nebyly zcela evidentně v prvním zápase zcela ve hře, nedokázali tým srovnat a pomoci mu v některých důležitých chvílích. Až když je Dominik a Karel vytáhli z nejhoršího, byli schopni třetí set v klidu dohrát. Dobře se zapracovávali i další nováčci, přestože na nich byla znát nervozita. Tobík přijímal i přehrával míče, ale proti Proseku to měl skutečně těžké, Lukáš se na náhře snažil v obou zápasech, co to šlo. Ostatní zahráli poměrně přijatelně své posty (Matěj na bloku, druhý Matěj na liberu, Tom na náhře). Peťovi zřejmě trochu svazovala odpovědnost kapitána ruce. Na Filipovi bylo vidět, jak "vyrostl" v druhém, zápase při hře proti Proseku. Čím lépe hraje soupeř, tím lépe hraje Filip, výborně blokoval, hlídal míče přes. 

Jsem přesvědčený, že jsme schopni i tak dobrého soupeře, jakým dnes Prosek byl, porazit, pokud se vyvarujeme základních chyb a budeme koncentrovaní. Všem účastníkům dnešního kola moc děkuji.

 

Trenér Radek

 

 

Druhé kolo Českého poháru starších žáků se odehrálo v Nymburce. My jsme po rozřazovacím kole byli v první osmičce. V sobotu jsme se utkali s Prosekem, Rychnovem, Nymburkem a Českými Budějovicemi. Bohužel doba covidová nás spolu se zraněními oslabila natolik, že nás v sobotu potkaly 4 prohry a navíc se zranil Šimon Č. V neděli jsme sice také 3x prohráli, ale herně to vypadalo mnohem lépe. Trochu jsme pozlobili Lvy, druhý set jsme jen těsně prohráli 23:25 a s Hradcem jsme dokonce jeden set vyhráli. Pak ovšem následovala prohra s Kladnem. Přesto hodnotím hru dobře, byla tam snaha i obětavé výkony. Další kolo padáme do druhé osmičky, tak nám v prosinci držte palce. 

Sestava: Černý Š., Jiráček F., Malimánek M., Pošík J., Prášek O., Šimice P., Doubrava M., Honzíček D., Svoboda J.(libero) a Vašák J.

Děkuji rodičům - Mirce M., Petrovi V., Radkovi  H. a Svobodům za diváckou kulisu a odvoz 

Trenérka Gábina

 

Kadetky v sobotu odehrály v 1. lize domácí utkání proti Sokolu Brno. Do utkání jsme vstoupili odvážně, jak na útoku, tak na podání. Zrodil se 1. vyhraný set. Bohužel v dalších setech jsme ustoupili z razatního podání a soupeř naopak podání přitvrdil. Těsné prohry ve zbylých 3 setech mrzí, ale výkon byl velmi dobrý. S nadějí na ještě lepší výsledek jsme vstoupili do druhého utkání. Bohužel se nám nepovedlo navázat na výkon z prvního utkání a celkem lehce jsme prohráli ve třech setech. Sestava: Kvasničková, Zemanová, Russová, Kolková, Fořtová, Kantorová, Stiebrová, Sukduláková, Masopustová, Sináková, Novotná.

Velká sláva se chystá do Kolína. 20. a 21. 11. se v Kolíně uskuteční Český pohár kadetek. Holky si vybojovali účast mezi nejlepšími 8 družstvy z celé ČR. Tímto jejich famózní výkon z prvního kola bude odměněn domácími zápasy s (doufejme) pořádnou diváckou kulisou!! Tímto vás všechny zvu 20. 11. od 15:00 do nové městské haly v borkách. Vaše hlasivky budou potřeba!!

Trenér Dan

Kadetky v sobotu odehrály v 1. lize domácí utkání proti Sokolu Brno. Do utkání jsme vstoupili odvážně, jak na útoku, tak na podání. Zrodil se 1. vyhraný set. Bohužel v dalších setech jsme ustoupili z razatního podání a soupeř naopak podání přitvrdil. Těsné prohry ve zbylých 3 setech mrzí, ale výkonon byl velmi dobrý. S nadějí na ještě lepší výsledek jsme vstoupili do druhého utkání. Bohužel se nám nepovedlo navázat na výkon z prvního utkání a celkem lehce jsme prohráli ve třech setech. Sestava: Kvasničková, Zemanová, Russová, Kolková, Fořtová, Kantorová, Stiebrová, Sukduláková, Masopustová, Sináková, Novotná.
 
Velká sláva se chystá do Kolína. 20. a 21. 11. se v Kolíně uskuteční Český pohár kadetek. Holky si vybojovali účast mezi nejlepšími 8 družstvy z celé ČR. Tímto jejich famózní výkon z prvního kola bude odměněn domácími zápasy s (doufejme) pořádnou diváckou kulisou!! Tímto Vás všechny zvu 20. 11. od 15:00 do nové městské haly v borkách. Vaše hlasivky budou potřeba!!
 
Trenér Dan

 

O víkendu se v Karlových Varech odehrálo 2. kolo nejvyšší juniorské soutěže. Našimi soupeři byli Benátky nad Jizerou, domácí VK ČEZ Karlovarsko, Svitavy a Orion Praha. Tým opět oslabený o několik hráčů z důvodu karantény a nemoci odehrál velmi slušný turnaj. První zápas se nám nedařilo na příjmu podání, po cestě na západ republiky nebyli ještě všichni hráči v úplné herní pohodě, s Benátkami prohráváme 0:3. Druhý sobotní a oba nedělní zápasy pak byly jako přes kopírák. Velice silní soupeři, obrovské volejbalové bitvy, ve všech třech utkání nepříznivý stav 1:2 a přesto tři vydřená a velmi cenná vítězství 3:2. Bohužel ani tři vítězství nestačila k postupu do 3. skupiny, protože v českém volejbalu, na rozdíl od evropského, rozhoduje o pořadí vyšší počet bodů, a ne počet vítězství. Přesto je potřeba vyzdvihnout týmový výkon, bojovnost a nasazení téměř celého týmu. 

Sestava: Mára, Šotek, Kuba, Ríša, Martin Červinka, Ruda, Šimon, Haufíno, Vojta Novotný

Trenéři Komín a Dan